Komentari 5

Sredio Goricu: Nikola Mandić stručnjak za golove i računala

1

U Cibaliju je stigao na posudbu iz Osijeka, a u dva kola Druge HNL zabio je čak četiri gola. Osim nogometa, ide mu i računalstvo, ali školu, kako kaže, nije volio...

Trener drugoligaša Cibalije Zoran Tomić provjerio je ovo ljeto 32 igrača. Jedan od njih bio je Nikola Mandić (19). U svojoj prvoj utakmici zabio je tri gola, a protiv Gorice, u svojem prvom derbiju, zabio je i izborio penal.

- Odličan dan za mene i moj klub - rekao je jutro nakon pobjede 2-1 protiv Gorice presretni strijelac Nikola Mandić.

- Iako je tek treće kolo, svjesni smo da je ovo bila važna pobjeda, važan korak prema Prvoj ligi - objasnio je 19-godišnjak.

U Cibaliju je stigao na jednogodišnju posudbu iz Osijeka, ali ako ovako nastavi, trener Tomo Rukavina mogao bi ga puno ranije vratiti s Bosuta na Dravu.

- Želim postati prvi strijelac druge lige i potom se vratiti u Osijek - kaže Mandić, koji je na terenu stručnjak za golove, a izvan njega je majstor za računala.

- Po zanimanju sam tehničar za računalstvo, ali loptu volim više od knjige. Nisam baš volio ići u školu - priznao je Nikola.

Nogometni uzor mu je Wayne Rooney, a na travnjaku se najbolje snalazi kao špica.

- Svejedno mi je igram li kao usamljeni napadač ili u paru s nekim. Bitno mi je jedino da sam u vrhu napada.

Nikola igra i za U-19 reprezentaciju, s kojom je nedavno bio na jakom turniru u Kini. Želja mu je jednom zaigrati u Manchesteru ili Realu, a dotad će zabijati za Cibaliju.