Prema prvim informacijama, ona je završila uspješno budući je aktualni izbornik Indije samo nekoliko dana kasnije došao pogledati meč u padelu

Bivši hrvatski reprezentativac, kasnije i izbornik, Igor Štimac (56) završio je na operaciji srca, gdje su mu ugradili tri stenta, piše Slobodna Dalmacija!

POGLEDAJTE VIDEO:

Izbornici Hrvatske na sprovodu Miroslava Ćire Blaževića 00:51

Prema prvim informacijama, ona je završila uspješno budući je aktualni izbornik Indije samo nekoliko dana kasnije došao u Stobreč pogledati meč u padelu.

Trenerska ikona dolazi u pomoć Štimcu: 'Ovdje je rudnik zlata...'

Pred reprezentacijom druge najmnogoljudnije države svijeta i Štimcem, koji se očito u vrlo kratkom vremenu nakon operacije vratio svojem tempu, u siječnju su tri utakmice u Azijskom kupu (Australija, Uzbekistan, Sirija), nakon čega slijede kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, u kojima je Indija zasad upisala po jednu pobjedu i poraz.

Zagreb: Svečana dodjela nagrada Trofej Nogometaš u organizaciji HUNS-a

Zanimljivo, Indija nikada nije igrala na Svjetskom prvenstvu, iako se doduše plasirala na SP 1950. u Brazilu, no povukla se prije početka turnira. Sada će ponovno imati priliku, budući da će iduće SP igrati 48 reprezentacija, a ne 32 kao u dosadašnjem formatu. Točnije, dio koji je puno važniji za Indiju jest da Fifa za Svjetsko prvenstvo 2026. garantira osam viza azijskim reprezentacijama (dosad je davala četiri), s tim da će još jedna igrati u interkontinentalnom play-offu.

Štimčeva Indija sanja plasman na Svjetsko prvenstvo! Slavili su u prvoj utakmici kvalifikacija
Štimčeva Indija sanja plasman na Svjetsko prvenstvo! Slavili su u prvoj utakmici  kvalifikacija

Štimac je s indijskom reprezentacijom osvojio dva Južnoazijska prvenstva, interkontinentalni kup i turnir "Tri nacije", a sredinom listopada produžio je ugovor za još dvije godine.