Strijelac M. Petrić ispao u Kupu, Soldo prošao prvaka | 24sata

Strijelac M. Petrić ispao u Kupu, Soldo prošao prvaka

1

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić bio je strijelac za svoj HSV koji se nakon penala u gostima kod Osnabrücka oprostio od Kupa

Vodeću momčad Bundeslige eliminirao je Osnabrück, momčad iz trećeg razreda njemačkog nogometa! Bilo je to samo jedno od iznenađenja ove večeri u 2. kolu DFB Pokala. Osnabrück je prošle sezone ispao iz druge Bundeslige, ali je bio dovoljno dobar i sretan protiv lidera Bundeslige HSV-a. Domaćin je do 77. minute vodio s 2-0, a tada je Mladen Petrić svojim pogotkom lijevom nogom s 20 metara vratio HSV u igru. Gosti su do izjednačenja i produžetaka stigli doslovno u zadnjoj sekundi, odnosno drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je Trochowski realizirao jedanaesterac za 2-2. Kada je Demel u 10. minuti produžetka doveo goste u vodstvo, činilo se da će se HSV ipak provući. No, u 116. minuti je Grieneisen izjednačio na 3-3, a u izvođenju penala je domaćin bio bolji s 4-2. Mladen Petrić nije realizirao zadnji penal na utakmici, čime je slavlje domaćina moglo početi… Hrvatski trener Zvonimir Soldo ostvario je sa svojim Kölnom drugi uzastopni uspjeh. Nakon što je Soldina momčad u prvih 5 kola u Bundesligi osvojila samo jedan bod, u 6. kolu je u gostima pobijedila Stuttgart s 2-0, a u srijedu je Köln obradovao svoje navijače pobjedom u 2. kolu DFB Pokala protiv aktualnog prvaka Wolfsburga s 3-2. Domaćini su poveli s 2-0 s dva pogotka Ishiakua, u 22. i 32. minuti. Edin Džeko vraća Wolfsburg u igru golom u 54. minuti, no, Freis u 65. opet donosi domaćem sastavu dva gola prednosti. Riether je u 66. minuti postavio konačnih 3-2. U završnici je Wolfsburg napravio pritisak koji nije urodio plodom, a još je i sudac Stark na tribine poslao gostujućeg trenera Armina Veha, vjerojatno jer je ovaj preglasno prigovarao zbog odugovlačenja Kölnovih igrača. UZ HSV, koji je, kao što smo spomenuli, vodeći u Bundesligi, od 2. kola DFB Pokala oprostio se i Bayer iz Leverkusena, drugoplasirana momčad njemačkog prvenstva, koja je izgubila na gostovanju kod drugoligaša Kaiserslauterna s 2-1. Strijelci za domaćine bili su Sam u 12. i Jendrišek u 62. minuti, a Gekas je svojim golom u 86. minuti samo ublažio poraz ''apotekara''. Nakon vrlo lošeg početka u Bundesligi, trener Stuttgarta Markus Babbel izbjegao je blamažu i u Kupu. Njegov je sastav tek u produžecima s 3-1 svladao četvrtoligaški Lübeck. Domaćini su do 77. minuti vodili s 1-0, ali je tada izjednačio Schieber. U produžecima su Khedira i Cacau svojim golovima ipak odveli velikog favorita u 3. kolo…