Komentari 241

Sudačka komisija potvrdila: Kalinić je napravio prekršaj

Omogućenim dodatnim pregledom snimke sudac je prepoznao vlastiti propust interpretacije i ispravno poništio odluku prethodno priznatog pogotka, stoji u priopćenju

Hrvatski nogometni savez objavio je sudačku analizu 26. kola HNL-a Komisije nogometnih sudaca u HNS-u. Analizirali su samo jednu spornu situaciju, onu u Puli gdje je Hajduku poništen gol Nikole Kalinića u 55. minuti.

"Neispravna procjena suca utakmice 'dopustiti nastavak igre' nakon incidenta između dvojice suparničkih igrača koji prethodi postizanju pogotka. Analiza izazova u kojem napadač Hajduka, 'prije' nego što je došao u posjed lopte, nedozvoljeno odguruje suparničkog braniča u predjelu lica, vrlo jasnim razmatranjima PNI-e smatra se prekršajem.

VAR sudac tijekom obavezne, tihe provjere pogotka prepoznao je jasni i očiti prekršaj (Pravilo XII) momčadi koja je postigla pogodak počinjen u fazi istog napadačkog posjeda. Sukladno protokolu, intervencijom VAR suca, sudac utakmice pozvan je na OFR. Omogućenim dodatnim pregledom snimke sudac je prepoznao vlastiti propust interpretacije i ispravno poništio odluku prethodno priznatog pogotka", stoji u priopćenju.

Strahonja: Faul Kalinića? Dojam je da ga je udario, ali volio bih da to egzaktno možemo vidjeti

Sudački ekspert Marijo Strahonja, pak, u emisiji Stadion ovako je vidio tu situaciju.

- Dojam je da je postojao prekršaj, Kalinić se gradio i vjerojatno pogodio igrača rukom. Teško je na temelju snimke reći da Kalinić nije udario protivnika, ali voljeli bismo da postoji još koji kut kamere. Kod svakog gola se radi pregled. Potrošio je šest minuta da bi donio odluku. Najbolje bi bilo da je sudac odmah donio samostalno odluku - rekao je Strahonja.

- Mislim da je pretjerao kod žutog kartona za sami zamah jer on se dogodio nenamjerno. Kasnije je Kalinić zaslužio opomenu zbog nesportskog ponašanja. To je sad stvar sudačke komisije.