Komentari 13

Luiz uništio Arsenal na Etihadu, dvije teške ozljede na utakmici

6

U prvoj utakmici nakon korone City je slavio 3-0 protiv Arsenala, a uvelike im je u tome pomogao gostujući stoper David Luiz. Utakmicu su obilježile i dvije teške ozljede - Garcije u Cityju i Xhake u Arsenalu

Tri mjeseca nakon što je zbog pandemije korona virusa pauziran sport u svijetu, vratilo se englesko nogometno prvenstvo. I to na velika vrata. Manchester City pred praznim tribinama Etihada slavio je protiv Arsenala 3-0 golovima Sterlinga, De Bruynea Phila Fodena. Dva je puta morala reagirati hitna medicinska služba koja je sa stadiona odvela Arsenalovog Xhaku i Cityjevog Garciju.

Bio je to sudar učenika i učitelja, Pepa Guardiole i Mikela Artete. Ove su sezone klubovi već igrali međusobno na Emiratesu, a tad su slavili 'građani' sa 3-0, no na klupi Cityja bila su oba spomenuta trenera - jedan u ulozi glavnog, drugi u ulozi pomoćnika. Ovaj put Arteta sjedi na klupi 'topnika' i pokazuje Guardioli što je naučio od njega. Ali to mu nije moglo pomoći jer je David Luiz svojim katastrofalnim reakcijama usmjerio 'vodu na mlin' domaće momčadi.

City je u utakmicu krenuo bez Agüera koji je na klupi, dok je Arteta na teren poslao izmiješanu mladu postavu. Već su na samom početku utakmice odličnu priliku imali domaći kad je iz slobodnjaka odapeo De Bruyne, ali njegov je pokušaj obranio Bernd Leno. U ranoj fazi utakmice ozlijedio se Granit Xhaka koji je morao izići, a umjesto njega je ušao Ceballos.

Premier League - Manchester City v Arsenal

Arsenal nije imao sreće s ozljedama te je umjesto Marija u 24. minuti morao ući David Luiz, a 'građani' su cijelo vrijeme imali inicijativu, no nisu bili opasni po gola Bernda Lena. Razmahao se tada City, ali Leno je bio raspoložen. Prvo je pucao Silva u 35. minuti, ali spreman je Nijemac. Zatim je Mahrez izašao u 1 na 1 situaciju i opet je obranio bivši golman Leverkusena da bi minutu kasnije Sterling opucao preko gola.

No, iskupio se engleski reprezentativac u drugoj minuti sučeve nadoknade kad je probio Lena nakon velike greške Davida Luiza za vodstvo 'građana' na poluvremenu.

David Luiz nastavio je s katastrofom u drugom poluvremenu. U 50. je minuti je bio nepromišljen u šesnaestercu i povlačenjem skrivio penal te dobio crveni karton, a Kevin de Bruyne bio je siguran s bijele točke za povećanje vodstva domaćih nogometaša.

Utakmica je nakon toga otišla u mirne vode, a oba su trenera odlučila iskoristiti mogućnost pet zamjena. Deset minuta prije kraja u igru je ušao i Argentinac Sergio Agüero. U 81. minuti dogodila se još jedna teška ozljeda, a Eric Garcia je iznesen s terena uz masku s kisikom.

Do kraja utakmice još je opet u sučevoj nadoknadi, poentirao mladi Phil Foden za konačnih 3-0.