Komentari 32

Švedska je preokrenula Finsku u pet minuta za finale ZOI-ja

7

U samo pet minuta preokrenuli su zaostatak za pobjedu 2-1. Igraju sjajno, imaju pet pobjeda u isto toliko utakmica, a znaju osvajati zlata. Momčad je puna NHL-ovaca

Švedska je prvi finalist Olimpijskih igara u hokeju na ledu! Sjajni Šveđani su u polufinalu pobijedili Finsku 2-1.

Iako su iznimno jaki, nitko nije očekivao da će osvojiti medalju pokraj Amerikanaca, Kanađana i Rusa, bili su favoriti iz sjene. Danas nije krenulo dobro jer su nakon izjednačene 1. trećine, primili gol u 26. minuti. Zabio je Jokinen.

Međutim, slavlje Finaca bilo je kratko. U samo pet minuta Švedska je potpuno preokrenula rezultat.

U 32. minuti izjednačio je Eriksson, a u 37. Karlsson s igračem više na ledu. Gol ide na dušu golmana Lehtonena jer mu se pak izmigoljio iz ruku u mrežu.

U finalu će igrati protiv boljeg iz dvoboja SAD-a i Kanade. Koga god dobiju za protivnika, nisu bez šanse. Švedska djeluje nezaustavljivo iako su već u 1. kolu ostali bez Zetterberga, imaju pet pobjeda u isto toliko utakmica na turniru, a u reprezentaciji je samo jedan hokejaš koji ne igra NHL

Što je najbitnije, znaju osvajati zlata. Imaju dvije najsjajnije medalje, posljednju su osvojili u Torinu...