Komentari 4

Svi Modrićevi trofeji: Ovo mu je prvi u reprezentativnom dresu

Luka je u posljednje četiri godine gubio s Hrvatskom u finalu Lige nacija i u finalu Svjetskog prvenstva, a ispred njega je još jedno veliko natjecanje. Možda baš na Europskom prvenstvu u Njemačkoj bude više sreće

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić u 173. utakmici u dresu 'vatrenih' osvojio je trofej ACUD kupa u Egiptu, odnosno prijateljski turnir na kojem su kraj Hrvatske sudjelovale i zemlja domaćin Egipat, Tunis te Novi Zeland. Ipak, službeno je to natjecanje pod okriljem Fife i treći trofej reprezentacije nakon Kupa kralja Hasana 1996. te Korea kupa 1999. godine.

Dalić: Sjajnih deset dana, nitko od igrača nije rekao ni riječ što idemo u Egipat! I igrali su dobro

Rekorder je po broju nastupa u dresu reprezentacije, a dok je s 'vatrenima' na prvom trofeju, u dresu Real Madrida ih ima mnogo više. Točnije 23, dok ih u dresu zagrebačkog Dinama ima još šest. S 'kraljevima' je osvojio po pet Liga prvaka i Superkupa Španjolske, četiri izdanja Svjetskog klupskog prvenstva, četiri Uefina Superkupa, tri La lige i dva Kupa Kralja.

International Friendly - Egypt v Croatia

U dresu 'modrih' je Luka uzeo tri HNL-a, dva Kupa i jedan Superkup. U finalu spomenutog ACUD kupa Modrić je igrao 60 minuta, a za to je vrijeme 'namjestio' dva gola te je za to dobio titulu igrača utakmice, a igrao je i u prvoj utakmici koju je Hrvatska dobila na penale (5-4) protiv Tunisa.

VIDEO Pogledajte kako su 'vatreni' slavili u Kairu. Modrić podigao prvi trofej za Hrvatsku

Luka je u posljednje četiri godine gubio s Hrvatskom u finalu Lige nacija te u finalu Svjetskog prvenstva, a ispred njega je još jedno veliko natjecanje. Tko zna, možda na Europskom prvenstvu u Njemačkoj bude više sreće...