Taekwondo Grand Prix Rim: Golubić brončani, Šapina srebrni | 24sata

Svjetski prvak Golubić ozlijedio se i osvojio broncu na Grand Prixu, i Šapina brončani u Rimu

Drugog dana turnira u Rimu nastupaju Nika Klepac uz kategoriji do 67 kilograma, Matea Jelić u kategoriji iznad 67 kilograma i u muškoj konkurenciji Josip Teskera do 58 kilograma

Hrvatski taekwondoaši samo četiri dana od završetka Svjetskog seniorskog prvenstva nastupaju na prvom ovogodišnjem Grand Prix turniru u Rimu gdje su prvog dana osvojili dvije medalje.

Svjetski prvak Marko Golubić (TK Metalac) je u kategoriji do 68 kilograma osvojio brončanu medalju, a osvajač srebrne medalje u Bakuu Ivan Šapina (TK Marjan) medalju istog sjaja u kategoriji iznad 80 kilograma.

Golubić je na putu do bronce svladao u prvom kolu Korejca Ho-Jun Jina, zatim Francuza Thea Lucieja pa Jordanca Zaida Kareema, a u polufinalu je predao Uzbekistancu Ulugbeku Rašitovu zbog ozljede.

Šapina je u prvom kolu pobijedio Ukrajinca Vladislava Bondara, u drugom kolu je slavio bez borbe protiv klupskog kolege Paška Božića, u četvrtfinalu je svladao Amerikanca Jonathana Healyja, a u polufinalu je izgubio od Uzbekistanca Nikite Rafaloviča.

Drugog dana turnira u Rimu nastupaju Nika Klepac uz kategoriji do 67 kilograma, Matea Jelić u kategoriji iznad 67 kilograma i u muškoj konkurenciji Josip Teskera u kategoriji do 58 kilograma.