Tatum ispisao povijest Celticsa, Šarić sjajno iskoristio minutažu

4

Sjajni Tatum je dvoboj završio s 51 poenom, a ovom utakmicom ušao je u povijest Celticsa kao prvi igrač koji je pet utakmica završio s više od 50 koševa

Boston Celtics, trenutačno najbolja momčad u NBA ligi, pobijedila je Charlotte u gostima 130-118 na krilima iznimno raspoloženog Jaysona Tatuma.

Boston u ovom susretu nije mogao računati na Jaylena Browna, jednog od svoja dva najjača aduta, no sve je na sebe preuzeo sjajni Tatum koji je odigrao čak 40 minuta te je dvoboj završio s 51 poenom.

Tome je dodao devet skokova i pet asistencija, a posebno treba istaknuti sjajni šut koji je imao od prve do posljednje minute. Iz igre je gađao 15-23, za tri poena 7-12, a nepogrešiv je bio s linije slobodnih bacanja (14-14). Tatum je ovom utakmicom ušao u povijest Celticsa kao prvi igrač koji je pet utakmica završio s 50+ poena. Slijedi ga Larry Bird s četiri.

NBA: Boston Celtics at Charlotte Hornets

Najbolja mu je pratnja bio Derrick White koji je ubacio 19 koševa uz osam asistencija. Kod domaćina je najviše koševa, 26, ubacio Jalen McDaniels, dok je prvo ime bio Mason Plumlee koji je ubacio 19 koševa uz 12 skokova i sedam asistencija.

Milwaukee Bucksi su bez Giannisa Antetokounmpa slavili protiv Indiana Pacersa 132-119 uz sjajnu predstavu Holidaya koji je ubacio 35 poena (13/19 šut iz igre) te upisao 11 asistencija. Kod Pacersa su najbolji bili Turner (30 poena, 8 skokova) i McConnell (29 poena, 9 asistencija).

Uzbudljivu utakmicu u Madison Square Gardenu odigrali si New York Knicksi i Toronto Raptorsi koji su srušili domaćina nakon produžetka 123-121 (110-110). Barrett je sjajnim zakucavanjem 6 desetinki prije isteka regularnog vremena odveo utakmicu u produžetku u kojima je Brunson promašio šut za pobjedu. Van Fleet je utakmicu završio s 33 poena, dok su kod poraženih Knicksa najbolji bili Barrett (32 poena, 7 skokova) i Brunson (26 poena, 7 skokova).

Vrijedi spomenuti da se Dario Šarić našao u početnoj postavi Phoenix Sunsa koji su izgubili na gostovanju kod Memphis Grizzliesa 136-106.

Ponovno je monstruoznu utakmicu odigrao Ja Morant (29 poena, 7 asistencija za samo 27 minuta na terenu), sjajan je bio i Bane (28 poena, 6 asistencija), dok je hrvatski reprezentativac za 23 minute na terenu zabio 12 poena, uhvatio 7 skokova i podijelio 5 asistencija.

NBA: Phoenix Suns at Memphis Grizzlies