Komentari 20

Težak kiks Barce na startu lige, Hajdukov protivnik uvjerljiv

Barcelona je na raspolaganju imala sva pojačanja dovedena tijekom ljetnog prijelaznog roka, ali su i Robert Lewandowski i Raphinha ostali bez pogotka. S druge strane, Villarreal je glatko prošao Valladolid

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa španjolske La Lige Barcelona i Rayo Vallecano su na Camp Nou odigrali bez pogodaka.

LaLiga - FC Barcelona v Rayo Vallecano

Klub iz madridskog predgrađa izdržao je pritisak Katalonaca koji su imali potpunu prevlast na terenu, ali nijednom nisu uspjeli svladati gostujućeg vratara, Makedonca Stoleta Dimitrevskog.

U završnici dvoboja Barcelona je ostala s igračem manje, jer je kapetan domaće momčadi Sergio Busquets zaradio drugi žuti karton.

Barcelona je na raspolaganju imala sva pojačanja dovedena tijekom ljetnog prijelaznog roka, ali su i Robert Lewandowski i Raphinha ostali bez pogotka u prvom službenom nastupu za Barcelonu.

Gosti su čak u sučevom dodatku postigli pogodak, ali je poništen zbog zaleđa.

Nogometaši Villarreala uvjerljivom su 3-0 pobjedom na gostovanju u Valladolidu započeli novu sezonu.

Suparnik Hajduka u doigravanju za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige prvi je pogodak postigao u 49. minuti, a strijelac je bio Senegalac Nicolas Jackson.

Pobjedu gostiju s dva je pogotka potvrdio Alex Baena. U 81. minuti je pogodio s ruba kaznenog prostora za 2-0 na asistenciju Samuela Chukwuezea, a u 90. minuti se sam izborio za prostor i sjajnim udarcem sa 20-ak metara po drugi put pogodio mrežu domaće momčadi.

Ovaj je 21-godišnji vezni igrač prošlu sezonu proveo na posudbi u drugoligašu Gironi, a Unai Emery ga je ove godine zadržao u kadru i pogodio njegovim uvođenjem u 63. minuti.