Komentari 18

Totalna dominacija Hrvata na SP-u: Imamo i šestu medalju!

Rekord smo već postavili, a njega je još malo poboljšao sjajno Paško Božić koji je ulaskom u polufinale osigurao novu medalju. Kojeg će sjaja biti, doznat ćemo tijekom dana

Iz natjecanja u natjecanje naši sportaši beru medalje, ali nitko kao taekwondoaši. Hrvatska je s velikim očekivanjima otišla na Svjetsko prvenstvo u taekwondou u Bakuu, a tamo svjedočimo dominaciji kakva se rijetko viđa.

U posljednjih nekoliko dana osvojili smo pet medalja, a šestu je osigurao Paško Božić! On je u četvrtfinalu u kategoriji +87 kilograma pobijedio Britanca Cadena Cunninghama rezultatom 2:0 te se tako plasirao u polufinale i osigurao minimalno broncu. I već sad to je veliki uspjeh za 21-godišnjaka, ali kada je već otišao ovako daleko, s razlogom se može nadati onoj najsjajnijoj medalji. U polufinalu će se boriti protiv Cheicka Sallah Cissea iz Obale Bjelokosti.

Hrvatsku berbu medalja otvorila je olimpijska pobjednica Matea Jelić koja je osvojila broncu, europski prvak Ivan Šapina nastavio je srebrom, a isti dan mu se priključila i 18-godišnja Bruna Duvančić koja se okitila broncu. Prvu medalju najsjajnijeg sjaja dočekali smo od čudesne Lene Stojković koja je obranila naslov svjetske prvakinje i osvojila ukupno 110. veliku medalju za taekwondo klub Marjan koji iz godine u godinu stvara šampione.

Hrvatska je svjetska taekwondo sila! Ovo su naši istinski junaci

I nije tu bio kraj. Subotnji dan začinio je Marko Golubić (22) koji nam je donio rekordnu petu medalju.  Član zagrebačkog Metalca u finalu je pobijedio Srbina Stefana Takova dok je u polufinalu srušio Australca Leona Sejranovica. Nakon što je na tri zadnja velika natjecanja gubio u borbi za medalju, Golubić je ovaj put premostio tu barijeru, uzeo medalju u kategoriji do 74 kilograma i postao prvak svijeta!

Rekord smo već postavili, a njega je još malo poboljšao sjajno Paško Božić koji nam je osigurao novu medalju. Kojeg će sjaja biti, doznat ćemo tijekom dana. Na kojem god postolju danas završio, već sada je ispisao povijest hrvatskog sporta zajedno s ostalim medaljašima.