Komentari 15

Tottenhamu bitka za Ligu prvaka: Crouch za slavlje

8

U zaostaloj utakmici 29. kola engleskog prvenstva Tottenham je u gostima pobijedio Manchester City (1-0). Spursi su pobjedom osigurali 4. mjesto

Ovo mi je najvažnija klupska utakmica u karijeri, rekao je nogometaš Luka Modrić uoči gostovanja njegovog Tottenhama kod Manchester Cityja, izravnog konkurenta za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Tottenham je tu bitku dobio. Prije gostovanja kod Manchester Cityja u zaostaloj utakmici 29. kola engleskog prvenstva, 'spursi' su držali četvrto mjesto s jednim bodom više. Nakon ove utakmice, imaju četiri boda više i osigurali su Ligu prvaka. Tottenham je slavio 1-0, jedini gol zabio je Peter Crouch, naravno, glavom i to  10 minuta prije kraja utakmice. Tottenham je i prije tog gola tresao mrežu Cityja, ali je sudac u 20. minuti prosudio da je King, prije no što je zabio gol, napravio faul. City je u prvom dijelu bio bolja momčad, više su pucali u okvir gola, držali su loptu u nogama. U drugom dijelu Tottenham je sve preokrenuo i golom Croucha na kraju i pobijedio. Luka Modrić za goste igrao je do 88. minute.