Komentari 29

Trap nas ohrabrio: Na Talijane idemo s najjačim sastavom

1

Da napravim pet promjena u početnom sastavu, sigurno bi se pojavile sumnje i ljudi bi rekli da favoriziram Italiju, rekao je Talijan na klupi irske reprezentacije Trapattoni

Izbornik irske nogometne reprezentacije, talijanski stručnjak Giovanni Trapatonni, ponovio je kako ni na koji način ne misli olakšati svojim sunarodnjacima put do pobjede u 3. kolu skupine C Europskog prvenstva.

Podsjetimo, Irska je nakon poraza od Hrvatske (3-1) i Španjolske (4-0) ostala bez ikakvih izgleda za plasman u četvrtfinale, dok je Italiji u posljednjem kolu nužna pobjeda kako bi prošla u drugi krug. Trapattoni, koji je i sam svojedobno bio talijanski izbornik, tvrdi da neće davati nikakve popuste "azzurrima".

- Protiv Italije namjeravam na teren poslati iste igrače koji su iznijeli kvalifikacije za ovaj Euro. Da napravim pet ili šest promjena u početnom sastavu, sigurno bi se pojavile sumnje i ljudi bi rekli da favoriziram Italiju - poručio je 73-godišnji stručnjak.

Talijani bi čak i u slučaju pobjede protiv Iraca mogli ispasti ako Hrvatska i Španjolska u 3. kolu odigraju 2-2 ili neki drugi remi s još većim brojem golova. Mediji na Apeninskom otoku strahuju od namještaljke i podsjećaju da su na isti način "azzurri" ispali s Eura 2004. godine kada je baš Trapattoni bio njihov izbornik.

- S obzirom na to koliko se potencira to pitanje, čini mi se da se to neće dogoditi. Sada puno više očiju nadzire taj problem nego 2004. godine. Naravno da je sve moguće, ali nadam se da se to neće ponoviti - zaključio je Trapattoni.