Komentari 8

Trećeligaš u polufinalu Kupa Italije; gol Budimira za Crotone

3

Ante Budimir zabio je prvi gol za Crotone u pobjedi nad Cagliarijem 3-1 kojom je njegova momčad preuzela 1. mjesto Serie B, a u kupu je Alessandria iznenadila...

Nogometaši trećeligaša Alessandrije plasirali su se u polufinale talijanskog Kupa nadigravši u četvrtfinalu kao gosti drugoligaša Speziju 2-1 (0-1).

Domaći sastav poveo je golom Emanuelea Calaija iz penala u 20. minuti i tu prednost čuvao do posljednjih desetak minuta kada je Riccardo Bocalon s dva gola (83. i 92. minuta) kreirao veliki preokret.

Mario Šitum odigrao je čitav susret za Speziju, Dario Čanađija izašao je iz igre u petoj minuti sudačke nadoknade kod domaćih, dok je Vedran Celjak odigrao čitav dvoboj za Alessandriju.

Alessandria će u polufinalu igrati protiv Milana koji je prije pet dana svladao Carpi 2-1, dok će se u preostala dva četvrtfinala sastati Napoli i Inter (utorak) te Lazio i Juventus (srijeda).

U ponedjeljak je na rasporedu bio derbi 22. kola Serie B između Crotonea i Cagliarija koji je pripao momčadi Ivana Jurića 3-1. Prvi gol za pobjednički sastav postigao je hrvatski napadač Ante Budimir , što mu je deseti prvenstveni gol.

Ovom pobjedom Crotone je prestigao Cagliari na prvom mjestu ljestvice s 48 bodova, dva više od Cagliarija koji je utakmicu na stadionu Ezio Scida završio s čak dva igrača manje.