Komentari 3

Tri gola u četiri minute: Šibenik i Slaven remizirali u Koprivnici

'Farmaceuti' su na domaćem terenu u četiri minute uspjeli stići dva gola zaostatka (2-2), a u nastavku nisu uspjeli preokrenuti susret. Kao glavni se sudac na ovoj utakmici vratio Mario Zebec

Slaven Belupo i Šibenik su u petak u prvoj utakmici 22. kola Prve HNL  Koprivnici odigrali neriješeno 2-2. Poveo je Šibenik golovima Princa Ampema u 21. minuti, a Deni Jurić je povećao na 2-0 u 40. minuti. Nakon toga Slaven najprije smanjuje na 2-1 u 43. minuti pogotkom Torlesa Knölla, a onda minutu kasnije za 2-2 zabija Miroslav Iličić.

Slaven Belupo i Šibenik sastali se u 22. kolu HT Prve lige

Odmah na početku utakmice u 55. sekundi Šibenik ima veliku priliku, Ampem se našao sam pred vratarom Slaven Belupa Filipovićem i s male udaljenosti pucao po golu, ali je golman Slavena obranio.  Slaven ima sličnu priliku u sedmoj minuti, Knöll puca s desne strane po golu Šibenika, no Labrović brani. Šibenik koji jače pritišće u 21. minuti dolazi u vodstvo, a strijelac je Prince Ampem nakon što mu je loptu u šesnaesterac dobacio kapetan Marko Bulat.

Četiri minute kasnije Šibenik opet ima priliku, Sahiti je pucao pored desne grede. Šibenik povećava u 40. minuti, nakon što je Bulat opet sa svoje polovice ispucao jednu dubinsku loptu na suparničku stranu, prihvatio ju je Deni Jurić koji negdje sa sedam-osam metara puca pod lijevu vratnicu i pogađa za 2-0.

Slaven vrlo brzo nakon toga uspijeva smanjiti, a onda i izjednačiti. Najprije u 43. minuti Knöll glavom nakon ubačaja Bogojevića, a onda minutu kasnije Iličić izjednačuje nakon izvođenja kornera. Drugo poluvrijeme počinje nastavkom pritiska Slavena, no bez konkretnije prilike. Poslije 60. minute Šibenik opet preuzima kontrolu nad igrom i Prince Ampem ima priliku u 71. minuti, puca s dvadesetak metara, no vratar Slavena Filipović je obranio.

Slaven u 83. minuti dolazi u priliku, Knöll puca, ali Labrović brani, no u 90. minuti Knöll ima bolju priliku za pobjednički pogodak. Sam je istrčao ispred Labrovića, ali vratar Šibenika uspio je dotaknuti loptu i usporiti je, a Schildenfeld ju je izbacio na sigurno.

Pred praznim tribinama na stadionu Ivan Kušek Apaš sudio je sudac Mario Zebec iz Cestice kraj Varaždina. Nakon ove utakmice Šibenik je ostao na šestom mjestu sa 25 bodova, dok je Slaven Belupo ostao sedmi sa 21 bodom. Šibenik ima dvije utakmice više. Vodeći je Dinamo sa 48 bodova.