Komentari 7

Triler na Emiratesu: Spursi u nadoknadi izborili bod

1

U prekrasnoj utakmici na stadionu Emirates u Londonu, Arsenal i Tottenham odigrali su 4-4, a Spursi su se spasili u zadnjim minutama

Nakon što su u nedjelju došli do prve pobjede sezone, nogometaši Tottenhama nadali su se da će nastaviti u tom ritmu. Kako je počelo, izgledalo je da će uspjeti. Već u 12. minuti poveli su prekrasnim golom Bentleya. Englez je s 40 metara primjetio kako golman Almunia stoji predaleko od gola, te ga silovitim udarcem svladao. Taj gol kao da je došao kao poticaj igračima Arsenala. Uspjeli su uspostaviti kontrolu nad igrom, a to im se isplatilo u u 37. minuti. Strijelac za 1-1 bio je Silvestre, koji je pucao glavom nakon kornera i svladao lošeg Gomesa. Nakon postignutog gola Arsenal je potpuno peuzeo igru, a preokrenuli su na samom početku drugog dijela. Za Tottenham je ponovno kobno bilo nabacivanje. Tog puta radilo se o slobodnom udarcu sa skoro polovice igrališta, a strijelac je bio Gallas, koji je pogodio glavom nakon što je nadskočio Ćorluku. Na 3-1 povisio je Emmanuel Adebayor u 66. minuti "zakucavši" u mrežu lijepu asistenciju Nasrija. Mladi Francuz primio je loptu u kontri, pretrčao cijelu obranu Spursa, te dodao Togoancu, koji je samo potvrdio gol. Trener Harry Redknapp mirno je gledao utakmicu, a nakon primljenog trećeg gola zamijenio je Pavljučenka z Benta. Nakon samo minute na terenu, baš je Bent smanjio na 3-2. Akcija je počela od Luke Modrića, koji je sa 17 metara pokušao dodati u prostor, no lopta se od noge braniča Arsenala odbila do Lennona, koji je zapucao s 30 metara. Almunia je obranio, no lopta se odbila od njega i "sjela" ravno pred Jenasa, kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol. No da Tottenham mora poraditi i na psihološkoj formi svojih igrača pokazala je odmah sljedeća akcija. Nakon nekoliko lijepih dodavanja, u šesnaestercu Spursa s loptom se našao Adebayor, te lijepim potezom našao Van Persieja. Nizozemac je silovitim udarcem s devet metara u mrežu poslao i loptu i Gomesa. Činilo se da Topnici imaju tri boda u džepu, te da će gol Jenasa u 88. minuti nakon velike greške Clichyja samo ublažiti poraz. No u sudačkoj nadoknadi Tottenham je uspio izboriti bod, a velike zasluge za gol ima Luka Modrić. On je sa 18 metara pogodio stativu, natrčao je Lennon, koji je golom zaključio prekrasnu utakmicu na Emiratesu. Tijekom cijele utakmice Modrić se nije posebno isticao, kao niti Ćorluka, koji je igrao na mjestu stopera i bio zadužen za čuvanje Adebayora.