Komentari 10

Turska Superliga: Jerko Leko dvostruki strijelac za Bucaspor

1

Nogometaši Bucaspora i Konyaspora su odigrali prvu utakmicu 21. kola turske Superlige. U klasičnom derbiju začelja ključnu ulogu imao je hrvatski igrač J. Leko

Utakmicu protiv Konyaspora Bucaspor je dočekao kao pretposljednji, dok je njegov protivnik bio mjesto iznad njega (oba kluba su imala po 15 bodova prije početka ogleda). Ipak, situacija se promijenila nakon 90 minuta u Buca Areni jer je domaća momčad slavila 3-2. Junak u toj pobjedi je bio 30-godišnji hrvatski nogometaš Jerko Leko koji je postigao dva od tri gola. Bio je to njegov devetnaesti nastup za Bucaspor i prvi golovi.

Aydin je već u 8. minuti donio domaćinu prednost, no situacija u 22. minuti i nije izgledala toliko lijepo za Bucaspor budući da je već dotad Colgecen zaradio dva žuta kartona (isključujući crveni).

No, do 62. minute nije bilo promjene rezultata, a tada je gostujući igrač Yavuz skrivio jedanaesterac, zaradio drugi žuti karton, a Jerko Leko zabio za 2-0. Gosti su nisu predavali, a unutar samo šest minuta je Poljak Robak postigao dva gola i u 70. minuti je semafor pokazivao 2-2.

Ipak, zadnju je riječ na utakmici opet imao Jerko Leko koji je u 77. minuti postigao ključan gol i donio pobjedu 3-2.