Komentari 25

U-20: Španjolska na Urugvaj, Francuska protiv Uzbekistana

1

U osmini finala U-20 Svjetskog prvenstva Španjolska je u finišu okrenula Meksiko, a Urugvaj svladao Nigeriju 2-1. Francuzi su pomeli Turke 4-1, a Uzbeci dobili Grke 3-1

Poznati su parovi prvih dviju četvrtfinalnih utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva do 20 godina u Turskoj nakon četiri susreta odigrana u utorak.

Favorizirana Španjolska prošla je dalje nakon uzbudljive završnice u kojoj je preokrenula vodstvo Meksika, koji je imao 1-0 do 74. minute golom Gonzaleza u 2. minuti. 'Furija' je 16 minuta prije kraja izjednačila na 1-1 preko Osedea, a za konačnu 2-1 pobjedu pobrinuo se Realov Jese Rodriguez, koji je uz pomoć jednog braniča pogodio u 91. minuti za veliko slavlje.

'Furija' će u četvrtfinalu igrati protiv Urugvaja, koji je također u završnici utakmice došao do pobjede 2-1 nad Nigerijom. Urugvajci su poveli preko Lopeza Nicolasa u 66. minuti, ali vodstvo je trajalo samo tri minute kad je poravnao Kayode.

Ipak Urugvajci su slavili drugim golom Lopeza Nicolasa, ovaj put iz penala, u 84. minuti.

I drugim protivnik Hrvatske iz skupine F osigurao je četvrtfinale, Uzbekistanci su izbacili Grke 3-1 pobjedom, a ključni trenutak se dogodio u 60. minuti. Pri rezultatu 1-1 Kourmpelis iznevjerio je Grčku crvenim kartonom, a Uzbekistan je realizirao penal za 2-1. U 83. minuti Rahmanov je postavio konačnih 3-1 i osigurao sljedeći okršaj protiv Francuske.

'Tricolori' su pak najuvjerljivije slavili svladavši uvjerljivo domaćina Tursku 4-1. Do 34. minute Francuzi su već imali 2-0 golovima Kondogbije i Bahebecka, a u drugom dijelu su nastavili istim ritmom. U 65. minuti mogli su povećati vodstvo, ali Thauvin nije realizirao penal, no već tri minute kasnije za 3-0 se pobrinuo Sanogo. Veretout je u 74. zabio za 4-0, a utješni gol za domaćine zabio je Bakis u 77. minuti.