U spektaklu s devet golova Spursi ispali od Evertona...

Tottenham je poveo već u 4. minuti golom Davisona Sancheza i odllično se držao do 35 minute, a tada je u razmaku od svega sedam minuta primio tri gola. Na kraju je i ispao iz osmine finala FA Kupa od Evertona

U jednoj od najljepših utakmica sezone Everton je nakon produžetaka na Goodison Parku pobijedio Tottenham sa 5-4 izborivši plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa.

Bila je to fantastična utakmica s devet golova i još niz prilika, te čak 43 udarca.

Gosti su poveli, Everton je potom imao 3-1 i 4-3, no Tottenham je uspio izjednačiti na 3-3 i 4-4 gurnuvši susret u produžetak. Ipak, u dodatnih 30 minuta Everton je uspio zabiti još jedan gol za konačnih 5-4.

FA Cup - Fifth Round - Everton v Tottenham Hotspur

Možda i najbolji igrač utakmice bio je Islanđanin Gylfi Sigurdsson koji je za pobjednički sastav postigao pogodak i upisao tri asistencije.

Tottenham je poveo već u 4. minuti golom Davisona Sancheza i odlično se držao do 35 minute, a tada je u razmaku od svega sedam minuta primio tri gola. Strijelci su bili Dominic Calvert-Lewin (36), Richarlison (38) i Gylfi Sigurdsson (43-11m). Spursi su u posljednjim trenucima prvog dijela smanjili preko Erika Lamele, da bi u 57. minuti Sanchez svojim drugim golom izjednačio na 3-3.

Drugi pogodak na utakmici zabio je i Richarlison u 69. minuti vrativši domaćine u novu prednost, no sedam minuta prije kraja susreta Spursi su uspjeli izjednačiti na 4-4 i gurnuti susret u produžetke. Pogodak je zabio Harry Kane koji je tako stigao do brojke od 209 golova u 318 nastupa postavši drugi najbolji strijelac u povijesti kluba. Više golova od njega zabio je tek Jimmy Greaves koji je u 379 nastupa postigao 266 golova.

Konačnih 5-4 postavio je u 97. minuti Bernard. Plasman u četvrtfinale izborili su i Manchester City, Leicester City, te Sheffield United.