Pred prosvjednicima u SAD-u kleknuli su i policajci, a sve u znak podrške Georgeu Floydu (44). U sve su se uključili i sportaši diljem svijeta, a sad su u znak podrške kleknuli i neki premierligaši
Sport
Komentari 11Pred prosvjednicima u SAD-u kleknuli su i policajci, a sve u znak podrške Georgeu Floydu (44). U sve su se uključili i sportaši diljem svijeta, a sad su u znak podrške kleknuli i neki premierligaši
LeBron James naprosto je poludio nakon što je saznao za to kako je umro Afroamerikanac George Floyd (44), počeli su prosvjedi diljem SAD-a, ali i u svijetu, uz pokret pod nazivom 'Black Lives Matter'. Četvorica nogometaša u Bundesligi ovog su vikenda proslavu gola podredili odavanju počasti preminulom Floydu.
To su sad napravili i naši Mateo Kovačić (26) i Dejan Lovren (30) čiji su klubovi na društvenim mrežama objavili fotografiju i videozapis u kojima su njihovi igrači kleknuli. Postao je to svojevrsni simbol spomenutog pokreta koji se bori protiv rasne diskriminacije.
The entire squad knelt in Anfield's centre circle ahead of today's training session in a powerful show of support for the #BlackLivesMatter movement.
— Liverpool FC (at 🏠) (@LFC) June 1, 2020
Unity is strength: https://t.co/2BN18U4jIY pic.twitter.com/oVE5RgNMmh
Podsjetimo, Floyd je preminuo nakon što mu je policajac koljenom prikliještio vrat dok je ležao na zemlji i jecao "molim vas, ne mogu disati". Prisutna su bila četiri policajca, a sve je snimila slučajna prolaznica.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+