Komentari 51

United 'do vrha' natrpao mrežu 'Svetaca': Zabili im 9 golova!

Napravio im je to Leicester 2019. godine, a sad su im i 'crveni vragovi' zabili devet golova! Desetkovani Southampton sanjat će još dugo ono što im se dogodilo na 'Kazalištu snova'

Nogometaši Manchester Uniteda uvjerljivom 9-0 (4-0) domaćom pobjedom protiv Southamptona u susretu 22. kola bodovno su se izjednačili s gradskim suparnikom Manchester Cityjem na vrhu ljestvice engleskog prvenstva.

Premier League - Manchester United v Southampton

United je gotovo čitavu utakmicu imao brojčanu prednost na terenu jer je već u 2. minuti isključen igrač Southamptona Jankewitz zbog nesmotrenog ulaska otvorenim đonom na koljeno McTominaya. Domaći sastav znalaćki je iskoristio igrača više te s četiri pogotka već u prvom poluvremenu riješio susret. Prvi gol postigao je Wan-Bissaka (18), na 2-0 povisio je Rashford (25), potom je Bednarek (34-ag) zatresao vlastitu mrežu, a na 4-0 povisio je Cavani (39).

Na 5-0 sredinom nastavka povisio je Martial (69), samo dvije minute potom u strijelce se upisao i McTominay (71) te je taj rezultat vrijedio sve do same završnice. U 85. minuti Bednarek je slučajno u svom kaznenom prostoru zakačio Martiala, a sudac Dean je nakon pregleda snimke dosudio kazneni udarac te isključio i Bednareka.

Bruno Fernandes (87-11m) je s bijele točke pogodio za 7-0 da bi do kraja susreta United s dva igrača više postigao još dva gola preko Martiala (90) i Jamesa (90+3).

Drugi United sada ima 44 boda iz 22 susreta, dok je City, koji će u srijedu gostovati kod Burnleya, do istog učinka stigao iz 20 susreta. Southampton je 12. sa 29 bodova. Crystal Palace je kao gost sa 2-1 (2-1) svladao Newcastle United iako je domaćin rano poveo golom Shelveya (2). No, Riedewald (21) i Cahill (25) kreirali su brzi preokret. Crystal Palace je sada 13. sa 29 bodova, dok je Newcastle ostao 16. sa 22.