Komentari 139

Hazard sasvim približio plavce naslovu, Arsenal u finalu kupa

2

Chelsea je svladao Man. United 1-0 u derbiju 33. kola Premiershipa na Stamford Bridgeu, dok je Arsenal preko Readinga (2-1) nakon 120 minuta ušao u finale kupa

José Mourinho može polako staviti hladiti šampanjac i pripremati proslavu naslova engleskog prvaka. Chelsea je svladao Manchester United 1-0 u derbiju 33. kola na Stamford Bridgeu i otišao na deset bodova prednosti pred Arsenalom šest utakmica prije kraja.

Jedini gol na utakmici zabio je Eden Hazard sedam minuta prije kraja prvog poluvremena, kad je kroz noge provukao loptu koju mu je dodao Oscar.

U nastavku je prvo Hazard pogodio prečku nakon što je Drogba prebacio De Geu (55. minuta), a isto je pošlo za nogom i Radamelu Falcau 13 minuta prije kraja, koji je pogodio stativu. U nadoknadi je Ander Herrera dobio žuti za simuliranje pokušavši iznuditi penal.

PA/Pixsell

Sljedeći vikend nudi londonski derbi između Arsenala i Chelseaja, a i "topnici" su taj dvoboj najavili pobjednički. U polufinalu FA kupa Wengerova je momčad nakon produžetaka svladala drugoligaša Reading na Wembleyju 2-1.

Alexis Sánchez doveo je Arsenal u vodstvo u 40. minuti nakon sjajne duge lopte Mesuta Özila, a u šestoj minuti nastavka McCleary izjednačio je nakon što se lopta odbila od Gibbsove noge. "Topnici" su dominirali do kraja dvoboja, ali u 90 minuta nisu mogli zabiti pobjednički gol. Uspjelo im je to u 16. minuti produžetka. Sánchez je solo-akcijom odveo crveno-bijele u finale, a protivnika će saznati u nedjelju kad se sastaju Aston Villa i Liverpool(16 sati).