United vs. City - Veliki ispit za Cityjeve fanove

1

Alex Ferguson pozvao je navijače gradskog rivala da se u derbiju pridržavaju minute šutnje zbog avionske nesreće iz 1958. godine

Prisjetili su se Englezi Denisa Lawa. Bivši igrač Uniteda u sezoni 1973-74. zabio je Unitedu u dresu Cityja i “crvene vragove” izbacio u drugu ligu.
- Zabio sam gol, koji nikako nisam htio zabiti - rekao je tada Law, koji je nakon tog manchesterskog derbija završio karijeru.
Bila je to jedna od rijetkih “toplih ljudskih priča” iz utakmica velikih gradskih rivala, nedjelja bi trebala ponuditi drugu. Naime, 6. veljače navršilo se 50 godina od tragične pogibije igrača Manchester Uniteda u padu aviona na povratku iz Mu00FCnchena pa će derbi početi minutom šutnje. No mnogi strahuju da navijači Cityja neće šutjeti nego zviždati, da će se u nedjelju u Engleskoj pričati o velikoj sramoti. Zato je i Alex Ferguson pozvao gostujuće navijače da odaju počast sjajnoj generaciji da barem tu minutu zaborave na rivalstvo. Ali i dalje nitko ne zna kako će reagirati.
Unitedovi igrači igrat će u retrodresovima, bez reklama, u kakvima su igrali prije 50 godina.