Komentari 2

Utakmica je važna i za Dinamo: Evo gdje gledati PSG - Borussia

4

Ako Borussia postane europski prvak, Šahtar gubi svoje mjesto u Ligi prvaka, a Dinamo samim tim gubi mjesto u play-offu te bi svoj europski put morao započeti puno ranije od doigravanja, već u drugom pretkolu

PSG i Borussia Dortmund odigrat će uzvratnu utakmicu polufinala Lige prvaka nakon što je njemački predstavnik pobijedio 1-0 na Westfalenu golom Nicolasa Füllkruga iz 36. minute. Francuski prvak nada se preokretu u uzvratu i drugom finalu LP-a u povijesti kluba nakon poraza od Bayerna 2020.

Champions League - Semi Final - First Leg - Borussia Dortmund v Paris St Germain

Čak i zagrebački Dinamo ima interesa u ovoj utakmici. Naime, osvoji li Borussia Ligu prvaka kao petoplasirana momčad prvenstva (na kojem će gotovo sigurno završiti), Nijemci će dobiti i šesto mjesto u Ligi prvaka, što ne odgovara Dinamu. "Modrima" odgovara da Ligu prvaka osvoji bilo tko drugi (RealBayern ili PSG) jer u tom slučaju dodatno mjesto sigurno ne bi dobio nitko iz njihovih liga, nego prvak s najboljim koeficijentom koji se nije izravno plasirao.

Sljedeće sezone pet njemačkih klubova osiguralo Ligu prvaka, a do kraja sezone može i šesti

Dinamo može biti na korak do Lige prvaka

Prema trenutnoj situaciji, taj je prvak Šahtar, no Dinamo bi onda zauzeo njegovo mjesto u playoffu Lige prvaka, što znači da bi za plasman u najelitnije europsko klupsko natjecanje morao pobijediti samo jednog protivnika. U slučaju poraza imao bi plasman u Europsku ligu. Ako Borussia postane europski prvak, Šahtar gubi svoje mjesto u Ligi prvaka, a Dinamo samim tim gubi mjesto u play-offu te bi svoj europski put morao započeti puno ranije, u drugom pretkolu.

VIDEO Pogledajte gol Borussije protiv PSG-a i krasnu asistenciju

- Neki gledaju samo negativne stvari. Ako izgubimo, onda ćemo čestitati protivniku. Bit ćemo uzrujani, ali ćemo se ustati na noge i nastaviti s radom. Cilj nam nije pobijediti s dva gola, cilj nam je pobijediti. Ako počnemo razmišljati o dva gola, izgledat će kao da se naš cilj udaljava od nas. Moramo zabiti jedan gol, a onda je polufinale izjednačeno - isticao je trener PSG-a, Luis Enrique (53).

Trener Dortmunda, Edin Terzić (41), razumije kako je još puno posla pred njegovom momčadi unatoč pobjedi u prvoj utakmici.

- Znamo za snagu koju imaju. Već smo rekli kako nam nastup iz prve utakmice neće biti dovoljan za finale. Ali iz njega možemo izvući puno pozitivnih stvari, moramo biti potpuno budni svih 90 minuta, ako je potrebno, trčat ćemo 20 kilometara više od njih! Imamo veliki cilj i veliki san - rekao je Terzić.

Tko je Edin Terzić? Hit trener u Europi pomagao 'vatrenima'. I želi biti izbornik reprezentacije

Unatoč vodstvu iz prve utakmice, Dortmund nije favorit za prolaz prema kladionicama. Naime, one su stavile koeficijent 1,70 na prolaz PSG-a, a 2,00 na prolaz Borussije.

Utakmica počinje od 21 sat uz prijenos na Arena Sport 1.