Komentari 78

Sjajni Benko sredio je Šibenik: Varaždin je novi član Prve HNL

6

Varaždin je novi član Prve HNL! Oni su na svome stadionu pobijedili Šibenik 3-1 i nakon sedam godina su se vratili u prvoligaško društvu. Sjajni Benko zabio je dva gola, a Glavica je dodao jedan...

Zlatko Dalić stigao je na stadion Anđelko Herjavec, pratio utakmicu i donio sreću svojim Varaždincima! Varaždin je u fantastičnoj utakmici u nevjerojatnoj atmosferi pobijedio Šibenik 3-1 i izborio plasman u Prvu HNL nakon te već toliko puta spomenute 2012. godine. Sjajni Benko pokazao je svoju klasu, zabio iz penala, a onda i zavalio golčinu iz slobodnjaka i pokazao koliko nam je falio u Prvoj ligi.

00:50

Varaždin je derbi dočekao s dva boda više od Šibenika i pobjedom pred svojim navijačima pobjegao je izravnom konkurentu na nedostižnih pet bodova viška.

- Želim se zahvaliti dečkima, četiri mjeseca smo lovili Šibenik i uspjeli smo. Odigrali smo odlično, u drugom dijelu smo zakomplicirali situaciju, ali smo ipak uspjeli. Zaslužili smo gledati prvoligaški nogomet u Varaždinu - kazao je trener novog prvoligaša Branko Karačić.

Šibeniku ostaje utjeha da će imati još jednu priliku za povratak u prvoligaško društvo u dodatnim kvalifikacijama protiv Istre 1961.

Posljednju prvoligašku utakmicu na stadionu u Varaždinu gledatelji su gledali 24. travnja 2012. kad je Varaždin izgubio od Dinama sa 0-4. Sedam i pol godina kasnije prvoligaška karavana se vraća u 'Barokni grad'.

Varaždin i Šibenik su odigrali odličnu utakmicu u kojoj je moglo biti još pogodaka.

Varaždin: U 25. kolu Druge HNL sastali se Varaždin i Šibenik

Domaćin je poveo u 41. minuti golom Leona Benka iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Zvonimir Blaić oborivši Dejana Glavicu. Šibenik se vratio u život izjednačivši u 50. minuti preko Princea Ampema nakon sjajne asistencije Davora Kukeca.

Varaždin je u 62. minuti stigao u novu prednost lijepim pogotkom Glavice s ruba kaznenog prostora, a sedam minuta kasnije dogodio se možda i ključni trenutak utakmice.

Karlo Bilić je načinio neoprezan prekršaj zaradivši drugi žuti karton i isključenje i Šibenik se našao u teškoj situaciji. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Benko pogodivši u 77. minuti sjajno iz slobodnog udarca za velikih 3-1. Bio je to njegov 21. gol ove sezone.

Kolo prije kraja Druge HNL na ljestvici vodi Varaždin sa 50 bodova, Šibenik ima 45 bodova, Dugopolje 43 boda...

Oko devet tisuća ljudi svjedočilo je pravoj nogometnoj poslastici, a svi će oni sigurno slaviti cijelu noć jer se grad toliko zaželio prvoligaškog nogometa. A to su nakon sjajne sezone i zaslužili.

Večeras je varaždinska fešta, večeras se vino pije...