Komentari 237

Rijeka je srušila blijedi Hajduk! Torcida okrenula leđa igračima

17

Heber je zabio dvaput za 2-0 Rijeke na Poljudu. Splićani su prvi put u okvir pucali u 67. minuti, Almeidi su zviždali kad je izlazio, a Rijeka je 20. utakmicu zaredom bez poraza u Jadranskom derbiju

Hajduk dugo nije bio ovako loš, ako postoji nekakvo mjerilo ili ljestvica koliko loš, pokazao je to potez Torcide koja je nakon utakmice, kad su igrači došli pred Sjevernu tribinu poljudskog stadiona, okrenula leđa igračima.

Rijeka je slavila 2-0 golovima Hebera (24', 58') i zadržala korak s Dinamom, a Hajduk je izgubio drugu utakmicu zaredom, nakon poraza u Osijeku. Ostala je Rijeka nerješiva enigma za Hajduk koji je zadnji put slavio u Jadranskom derbiju prije pet godina.

HNK Hajduk - HNK Rijeka

Riječani su jubilarnu 20. utakmicu zaredom ostali bez poraza u susretima protiv Hajduka koji na Poljudu u prvih 45 minuta nije stvorio niti jednu jedinu šansu, a prvi udarac u okvir imao je u 67. minuti. Od prve minute igrao je Hugo Almeida, slavni portugalski napadač, ali neće debi pamtiti po dobrome.

Poljud mu je zvidždao kad ga je Carrillo izvadio van u nastavku.

Heber je zabio praktički iz prve Rijekine šanse na utakmici. Maleš je pogodio i stativu, a Heber je u nastavku, nakon velike pogreške Borje Lopeza kojem je Mišić ukrao loptu, zabio nakon što je Gavranoviću udarac obranio Dante Stipica.

Činilo se da Rijeka bez ikakvih problema kontrolira utakmicu i da Hajduk ne bi zabio da se igra još 180 minuta. Igrači Matjaža Keka nisu dopustili Dinamu da se odvoji već nakon devet kola, tu su prvaci, na četiri boda iza 'modrih',

Hajduk je ostao na 16 bodova, isti broj ima i Osijek na četvrtom mjestu. Hajduk u srijedu igra u Kupu protiv Oriolika, a u nedjelju dočekuje Lokomotivu na Poljudu. Rijeka gostuje u Vrbovcu u Kupu, a nakon toga u subotu ide u Koprivnicu kod Slaven Belupa.

Rudešu povijesna pobjeda

U zadnjem susretu 9. kola u Zagrebu su nogometaši Rudeša svladali Istru 1961 1-0 (1-0). Rudeš je protiv Puljana došao do povijesne prvoligaške pobjede, a za nju je zaslužan Karlo Kamenar koji je glavom postigao jedini gol na utakmici u 14. minuti.

HNL, 9. kolo: Hajduk - Rijeka 0-2 (Heber 24', 58')

• 90'+2' KRAJ UTAKMICE! Rijeka je slavila na Poljudu 2-0 golovima Hebera. Oni navijači koji nisu ranije otišli zvidžucima su pokazali što misle o igri svog kluba. Hajduk je bio jako loš, jedanput je pucao u prvom dijelu, ali ne u okvir, a prvi udarac u okvir imao je u 67. minuti. Hugo Almeida debitirao je za Hajduk, nije napravio ništa, a kod zamjene su mu fućkali. Kad su igrači Hajduka došli pozdraviti Torcidu, cijeli Sjever okrenuo im je leđa.
  • 90' Dvije minute sudačke nadoknade.
  • 84' Bradarić ide van, čini se da se ozlijedio. Barišić je ušao.
  • 83' Teško da Hajduk nešto može napraviti do kraja. Rijeka drži sve pod kontrolom.
  • 78' Almeida je izašao, Šehić je u igri. Poljudske tribine zvižducima su popratile debi novog Hajdukovog pojačanja.
  • 74' Tudor je pokušao, ali otišlo je to preko gola.
  • 70' Mijenja i Kek, Gavranović je izašao, Puljić je u igri.
  • 68' Nova Hajdukova šansa! Prskalo sjajno brani. Pucao je Hugo Almeida, glavom na prvoj stativi, ali Rijekin golman je to nekako odbio.
  • 67' Hamza puca nisko, Prskalo brani! Prvi udarac Hajduka u okvir gola.
  • 66' Župarić ruši Hamzu na rubu šesnaesterca! Evo šanse za Splićane.
  • 65' Ohandza je osjetio bol u zadnjoj loži, zato ga je povukao Carrillo.
  • 64' Ohandza je izašao! Ako nije riječ o ozljedi, ovo je totalno neobično. Pa Ohanda je ušao na poluvremenu, odnosno početkom drugog dijela. Said je u igri.
  • 63' Bradarić je pucao nakon povratne lopte. Hajduk izgleda razbijeno, bezidejno...
  • 58' GOL! Pa što radi Borja Lopez? Gnjavio je loptu Lopez, umjesto da je izbije u 14. red tribine. Naravno, izgubio ju je, Mišić mu krade, daje za Gavranovića kojem Stipica brani udarac, ali tu je Heber koji je naišao na odbijanac i pospremio loptu u mrežu za 2-0 Rijeke.
  • POGLEDAJTE GOL ZA 2-0 OVDJE
  • 56' Opasan napad Rijeke, Kvržić je prošao i pao na 20-ak metara, Pajač odmahuje rukom. Hajduk je nešto bolje otvorio drugi dio, ali nije stvorio šansu. Morat će se Splićani sad otvoriti što će Rijeci dati šansu za polukontre i kontre.
  • 50' Radošević daleko preko gola.
  • 49' Bradarić igra rukom na 25 metara. I njemu je Pajač, kao i Radoševiću, oprostio žuti karton. Slobodnjak za Hajduk.
  • 47' Nešto borbenije izgleda Hajduk u nastavku. Ohandza je, čini se, donio dosta živosti. U svlačionici je ostao Kožulj koji je jedan od krivaca za onaj gol, baš je on čuvao, ako se to tako može nazvati, Žutu kod centaršuta za Hebera.
  • 46' Ohandza je na terenu od prve minute nastavka, Kožulj je ostao u svlačionici.
  • 46' Počeo je drugi dio na Poljudu!
  • 45'+1' Kraj prvog poluvremena! Rijeka vodi protiv Hajduka 1-0 na Poljudu golom Hebera. Splićani su pucali tek jedanput, ali ne u okvir gola. Niti jedna šansa Hajduka u 45 minuta, Rijeka kontrolira utakmicu u Jadranskom derbiju, a Carrillo će morati nešto izmisliti jer navijači Hajduka gube strpljenje i zvižducima pokazuju što misle o ovoj igri.
  • 42' Još čekamo prvu šansu Hajduka na utakmici.
  • 38' Pajač je počastio Radoševića, nije mu dao žuti, iako je ovaj očito povukao Hebera. Prema svim pravilima, ovo je žuti karton. No Pajač nije tako mislio.
  • 35' Rijeka puno bolja, ima sredinu terena, ima gol i stativu nakon toga. Od Hajduka zasad - ništa. Niti jedna jedina šansa.
  • 33' Hajduk osmu utakmicu zaredom protiv Rijeke prima gol. Na Poljudu se čuju i prvi zvižduci. Hajduk ne izgleda kao momčad koja može prekinuti proklestvo Jadranskog derbija u kojem nije slavila pet godina.
  • 30' STATIVA MALEŠA! Sreća je sad spasila Hajduk, koji gotovo da nema sredinu terena. Maleš je pucao s 25 metara, ali lopta se odbila od stative.
  • 26' Matjaž Kek mora mijenjati. Punčec je nezgodno pao na rame nakon što mu je Kožulj napravio 'most'. morao je van igrač Rijeke. Elez je ušao.
  • POGLEDAJTE GOL RIJEKE OVDJE
  • 24' GOOOOL! Rijeka je zabila iz prve akcije na utakmici! Žuta je dugo gnjavio loptu na lijevoj strani, pao je pa se ustao, nekako je prošao i uspio ubaciti, a Heber je majstorski reagirao te iz prve pogodio za vodstvo Rijeke. Nije se proslavio u obrambenoj reakciji Zvonimir Kožulj, koji je bio uz Žutu. Već u sljedećoj akciji Kožulj je ozlijedio Punčeca.
  • 23' Carrillo je već sad pretrčao više od nekih igrača na terenu. Španjolski trener viče nešto svojim igračima, očito nije zadovoljan kako su ušli u utakmicu. Teško da Matjaž Kek može bitii zadovoljniji. Zasad smo od derbija vidjeli jedno veliko - ništa.
  • 19' Činilo se ovo kao dobra akcija, Tudor za Almeidu, ali nova Hajdukova desetka loše ubacuje. Čak i da je to prošlo, teško da bi omaleni Tudor mogao nešto napraviti u skoku.
  • 17' Kožulj! Nebu pod oblake... Ovo je bilo opasnije za skupljače lopti
  • 16' Župarić je srušio Kožulja, dobio je žuti karton, a Hajduk slobodnjak na 25 metara.
  • 12' Heber je ušao u šesnaesterac ispred Ismajlija, ali hrabar start Hajdukovog stopera. Korner za Rijeku.
  • 7' Šahovska bitka na Poljudu! Nakon početnog ispitivanja snaga, Rijeka je pokušala preko lijeve strane, ali ofsajd pa ništa od prve šanse na utakmici. Ali zato je tu ono poznato vrijeđanje Torcide koja se zasad više bavi drugim klubovima, nego navijanjem za svoj klub.
  • 5' Žestoka borba na sredini terena. Zasad bez pravih šansi, ali onaj tko prevlada u sredini, prvi će doći do prilika.
  • 1' Hajduk bez Nižića i Ercega, Rijeka bez Gorgona i Eleza. Obje momčadi u Jadranski derbi ulaze nakon poraza u prethodnim utakmicama. Rijeka je izgubila od AEK-a na Rujevici 2-1, Hajduk je izgubio u Osijeku istim rezultatom.
  • 1' Počeo je derbi na Poljudu! Hajduk protiv Rijeke pred oko 15.000 ljudi. Igor Pajač iz Zeline sudi Jadranski derbi u kojem Hajduk nije slavio pet godina, a na svom terenu i godinu dulje.
  • UŽIVO S POLJUDA:
  • Hajduk s 'Ricom' i dicom na Rijeku Novouređeni jugoistočni sektor Poljuda prilagođen je djeci, koja će s novom maskotom Hajduka i animatorima navijati za svoje ljubimce u jadranskom derbiju... Više na http://bit.ly/2fsnvAn Reporter: Tomislav Gabelić

Posted by 24sata Video on 17. rujna 2017
  • RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo - Vešović, Punčec, Župarić, Zuta - Mišić, Bradarić -Kvržić, Gorgon, Heber - Gavranović.
  • HAJDUK (4-3-2-1): Stipica - Juranović, Ismajli, Borja Lopez, Memolla - Savvas, Radošević, Kožulj - Hamza, Tudor - Almeida.
  • DUGO, PREDUGO Hajduk čeka pobjedu protiv Rijeke od 21. ožujka 2012. godine kad je na Kantridi bilo 3-0. Još dulje hajdukovci čekaju slavlje protiv Rijeke na svom Poljudu, zadnji put su dobili 7. kolovoza 2011. godine, dakle prije više od šest godina! Hajduk je tada vodio Krasimir Balakov, Rijeku Alen Horvat, Vukušić i Andrić zabili su za 'bile', Švrljuga je pogodio za Rijeku. Za Hajduk je tad branio Subašić, a igrala su i braća Sharbini, Kukoč, Inoha, Rueben Lima...
  • NAJAVA Na Poljudu je danas od 17 sati na rasporedu 74. prvenstveni Jadranski derbi. Iako je Hajduk nešto uspješniji te ima 29 pobjeda, naspram 25 slavlja Rijeke, čak ni oni najzagriženiji navijači splitske momčadi teško će se sjetiti kad su zadnji put dobili Rijeku.