Komentari 170

Velika fešta na Poljudu: Hajduk opet u borbi za Europsku ligu!

5

'Bijeli' su nakon četiri i pol mjeseca konačno zaigrali pred navijačima na Poljudu. Istekla je kazna zbog incidenta na derbiju s Dinamom pa je sjajna atmosfera pogurala hajdukovce do pobjede nad Lokomotivom

Nogometaši Hajduka slavili su protiv Lokomotive u derbiju 20. kola HNL-a! Hajduk je pred 17,308 gledatelja s 2-1 pobijedio izravnog konkurenta za mjesto koje vodi u Europsku ligu.

Bila je to prva utakmica Hajduka na Poljudu s navijačima nakon četiri mjeseca i pol mjeseca, točnije 126 dana. Poljud je bio zatvoren zbog incidenata koji su se dogodili tijekom derbija s Dinamom igranim 29. rujna kada je ozlijeđen vatrogasac, a Adam Gyurcso je pogođen kamenom u glavu. Hajduk je nakon toga kažnjen s četiri utakmice bez gledatelja.

Susret je započeo minutom šutnje za preminule trenere Hajduka Stanka Poklepovića i Ivana Vucova, a Torcida je preko čitavog sjevera razvila koreografiju s likom legendarnog Špace i njegovom izjavom: ''Hajduk je vječan i neuništiv''.

Hajduk je kao i protiv Osijeka prikazao dobru igru te trener Siniša Oreščanin može biti zadovoljan prikazanim. 'Bijeli' su dominirali cijeli susret, a u jednom trenutku imali su čak 78 posto posjeda lopte u svojim nogama.

I sve je dovelo do toga da su poveli u 42. minuti. Palaversa je ubacio iz kornera, a Ismajli je potpuno sam na tri metra glavom spustio loptu u mrežu.

Uzuni je izjednačio u 52. minuti nakon brze kontre, no samo 10 minuta kasnije domaćin je ponovo zatresao mrežu, a strijelac je bio Caktaš, koji je danas odigrao sjajnu utakmicu na visokom nivou.

Hajduk je nakon 20 odigranih kola šesti s 29 bodova, pet manje od Lokomotive koja drži četvrto mjesto koje vodi u Europsku ligu. Iduće kolo ide na vruće gostovanje Rijeci u Jadranskom derbiju.