Komentari 16

Galović bez šanse! Shapovalov lako do pobjede za izjednačenje

7

Viktor Galović u Osijeku nije imao šanse protiv sjajnog Shapovalova koji je u tri seta izjednačio rezultat Hrvatske i Kanade. Bilo je 6:4, 6:4 i 6:2 za osamnaestogodišnjeg Kanađanina

Nakon što je Borna Ćorić za dva sata i 20 minuta pobijedio Vaseka Pospisila te donio vodstvo hrvatskoj Davis Cup reprezentaciji protiv Kanade, 18-godišnji Denis Shapovalov je za sat i 50 minuta svladao Viktora Galovića sa 6-4, 6-4, 6-2 i izjednačio rezultat na 1-1 u dvoboju 1. kola Svjetske skupine, koji se odigrava u osječkoj dvorani Gradski vrt.

Borna Ćorić okrenuo Pospisila, Hrvatska je osvojila prvi bod...

Galovićev Davis Cup debi pred domaćim navijačima nije ispao onako kako je 27-godišnji tenisač rođen u Novoj Gradišci zamišljao, a najveći razlog za to su neiskorištene 'break' prilike u prvom i drugom setu. U prvom je propustio tri, a u drugom dvije pa su Shapovalovu za osvajanje prve dvije dionice bila dovoljna dva 'breaka'.

Najbolji kanadski tenisač u Osijeku prvi je 'break' napravio odmah na početku dvoboja, a u drugom setu je oduzeo servis Galoviću za vodstvo 5-4.
Naš je tenisač poveo 2-1 u trećem setu, ali je Shapovalov nizom od pet gemova priveo meč kraju i opravdao status prvog igrača svoje reprezentacije.

Na taj način će pobjednik dvoboja biti odlučen tek u nedjelju, a koja će reprezentacija u posljednji dan ući s prednošću ovisiti će o ishodu subotnjeg dvoboja parova. Za Kanadu će igrati 45-godišnji Daniel Nestor i 27-godišnji Vasek Pospisil, dok su za Hrvatsku prijavljeni Ivan Dodig i Franko Škugor, ali je vrlo vjerojatno da će Škugora zamijeniti Marin Čilić koji je u petak bio samo u ulozi navijača.

Subotnji dvoboj parova u osječkoj dvorani Gradski vrt započinje u 14 sati, a izbornici do sat vremena prije početka meča mogu promijeniti igrače koje su nominirali u četvrtak na ždrijebu.

HRVATSKA - KANADA 1-1

Borna Ćorić - Vasek Pospisil 3-6, 6-2, 6-3, 6-2

Viktor Galović - Denis Shapovalov 4-6, 4-6, 2-6