putem svog Facebook ili Google računa.
ili Prijava Prijavi se
77 komentara

Norveška je brončana! Veliki Sagosen postao najbolji ikada

Rukometna reprezentacija Norveške pobijedila je Sloveniju 28-20, osvojila brončanu medalju i izravno se kvalificirala na Svjetsko prvenstvo 2021. Sjajni Sagosen postao je igrač s najviše golova na jednom Euru (65)

U susretu za treće mjesto na Europskom prvenstvu rukometaši Norveške u subotu su u stockholmskoj Tele2 Areni pobijedili Sloveniju 28-20 (12-9) te osvojili prvu medalju na europskim prvenstvima!

Ujedno su nastavili niz osvajanja odličja jer su na svjetskim prvenstvima bili srebrni 2017. i 2019. godine. Također, Norveška je broncom izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. u Egiptu.

Nepuna 24 sata nakon što su u šokantnom polufinalu nakon 20 minuta produžetaka izgubili od Hrvatske, rukometaši Norveške ipak su uspjeli pronaći snage da u borbi za broncu pobjede Slovence, a istaknuo se Magnus Joendal sa sedam pogodaka. Kristian Bjornsen zabio je pet, a Sander Sagosen i Goran Johannessen po četiri gola, dok je golman Sittrup Bergerud skupio 14 obrana.

U redovima Slovenije najbolji su bili Dean Bombač s pet i Borut Mačkovšek sa četiri gola.

Ipak, utakmica je prošla u znaku Sandera Sagosena. Norvežanin je prestigao Kiru Lazarova (61) i postao najbolji strijelac pojedinačnog Eura u povijesti. Ovaj turnir završio je s nevjerojatnih 65 golova.

U nedjelju je na rasporedu finale u kojem naša reprezentacija igra protiv Španjolske (16.30 sati).

Tema: Rukometni Euro 2020.

Ključni događaji
  • KRAJ

Simultanka Norvežana u drugom poluvremenu. Slovenija kao da je ostala u svlačionici i Skandinavci slave ...

• PLASMAN NA SVJETSKO

Utakmica za treće mjesto na Euru nema samo težinu brončane medalje. Pobjednik će se izravno ...

• POČETAK

Počela je utakmica za brončanu medalju između Slovenije i Norveške!

Live
Najnovije prema najstarijem
  • Najnovije prema najstarijem
  • Najstarije prema najnovijem
  • KRAJ

Simultanka Norvežana u drugom poluvremenu. Slovenija kao da je ostala u svlačionici i Skandinavci slave brončanu medalju na Europskom prvenstvu.

Trećim mjestom na turniru osigurali su i izravan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. u Egiptu.

Utakmica je prošla u znaku Sandera Sagosena, koji je prestigao Kiru Lazarova (61) i postao najbolji strijelac pojedinačnog Eura u povijesti. Ovaj turnir završio je s nevjerojatnih 65 golova.

Najbolji strijelac kod Norveške bio je Magnus Joendal sa sedam golova, Bjornsen je dodao pet, a Sagosen četiri. Slovence je predvodio Dean Bombač s pet pogodaka dok je Mačkovšek zabio četiri.

Rezultat: Slovenija - Norveška 20-28

• 45'

Norvežani su dodali gasa u nastavku, vezali čak pet golova na otvaranju i u 38. minuti imali ogromnih osam golova prednosti 17-9.

Slovenija je neobjašnjivo pala u nastavku, no priliku je dobila kada je Norveška u razmaku od 10 sekundi zaradila dva isključenja (Gullerud i Overby).

To je susjedima dalo tračak nade, uspjeli su zabiti dva i ne primiti, ali Gullerud je po povratku u igru postigao gol. Dolenec je, zatim, malo smanjio prednost.

Nakon 45 minuta igre Norvežani imaju i dalje velikih pet golova razlike.

Rezultat: Slovenija - Norveška 13-18

• 2. POLUVRIJEME

Počelo je drugo poluvrijeme. Norveška ima prvi napad.

• POLUVRIJEME

Ključan trenutak prvog poluvremena dogodio se kada je Blaž Janc u 20. minuti zaradio isključenje.

Norveška se tada uspjela odvojiti, zabijali su Bjornsen, Overby, Joendal i Tangen i u tom trenutku Slovenci su bili na četiri gola zaostatka (10-6)

Nadu susjedima vratio je Bombač dvama vezanim golovima, a premda je Norveška imala posljednji napad u prvom dijelu za +4, na odmor se otišlo s rezultatom 12-9. Sagosen je promašio gol.

Rezultat: Slovenija - Norveška 9-12

Utakmica za treće mjesto na Euru nema samo težinu brončane medalje. Pobjednik će se izravno kvalificirati na Svjetsko prvenstvo u Egiptu 2021.

• 15'

Prvih 15 minuta gledali smo potpunu egal utakmicu! Nakon prve četvrtine susreta, rezultat je bio 5-5, a svu naklonost publike primio je Sander Sagosen.

Svojim prvim golom danas prestigao je Kiru Lazarova i postao najbolji strijelac pojedinačnog Europskog prvenstva u povijesti!

Rekord je do sada držao Makedonac sa 61 golom, Sagosen je za sada na 62.

• POČETAK

• NAJAVA

Slovenija i Norveška (30-33) već su se susrele na Europskom rukometnom prvenstvu. U triler završnici Slovenija je do posljednjih trenutaka imala samo gol zaostatka, no onda su se Norvežani dvama vezanim golovima uspjeli odvojiti za prvo mjesto skupine II i polufinale s Hrvatskom.

Nakon odigranih polufinalnih utakmica, možda će u današnjoj za treće mjesto malenu fizičku prednost imati Slovenci. Izgubili su 'glatko' od Španjolaca dok su se Norvežani s nama borili punih 80 minuta.

No, ako je vjerovati kladionicama, momčad sa sjevera Europe ipak je u blagoj prednosti. Kvalitete ne nedostaje ni s jedne ni s druge strane, čeka nas sjajan okršaj za europsku broncu.