Komentari 46

Jedvaj asistirao za pobjedu; eurogol Aduriza za pamćenje

7

Bečki Rapid na Mestalli je primio čak šest golova, ali priča večeri svakako je eurogol Aritza Aduriza za Athletic Bilbao kod Olympique Marseillea. Bask je zabio volej s 35 metara

Nogometni potez dana i mogući kandidat za Puskásovu nagradu dogodio se u Marseilleu, gdje je Athletic Bilbao pobijedio Olympique 1-0 u prvoj utakmici 1/16 finala Europske lige. Aritz Aduriz odapeo je volejčinu s 35 metara i prebacio Mandandu.

Nakon što je prošli vikend protiv Espanyola upisao prvu pobjedu na klupi Valencije, Gary Neville slavio je i u Eurospkoj ligi - i to sa stilom. Njegova je momčad bečkom Rapidu zabila pet komada u 35 minuta i postala prva momčad koja je zabila toliko golova u prvom poluvremenu jedne utakmice Europske lige.

U drugom dijelu Španjolci su zabili još jedan gol za konačnih 6-0, a Matej Jelić i Mario Pavelić igrali su svih 90 minuta za goste. Santi Mina bio je igrač utakmice s dva gola i tri asistencije.

Tin Jedvaj zaradio je žuti karton pa asistirao za pobjednički gol Bellarabija za Bayer iz Leverkusena na gostovanju kod lisabonskog Sportinga (1-0), dok su Šahtarovi Darijo Srna (90 minuta) i Eduardo (ušao u 79.) remizirali bez golova sa Schalkeom u rudarskom derbiju u Lavovu.

Jürgen Klopp nije imao trijumfalan povratak u Njemačku. Njegov Liverpool odigrao je mršavih 0-0 kod Augsburga, a Dejan Lovren nije bio u konkurenciji za nastup. Galatasaray i Lazio u Istanbulu su odigrali 1-1, a Sparta je u Pragu minimalno svladala Krasnodar. Gostujuću pobjedu u Sionu upisala je Braga rezultatom 2-1.