Valencia uvjerljiva doma, Atletico bolji od Sportinga

1

Madridski Atletico ubilježio je treću uzastopnu pobjedu u španjolskom nogometnom prvenstvu. Na svom stadionu pobijedio je Sporting 3-2...

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je za goste do 65. minute, a u 40. minuti nije uspio zabiti glavom s nekih 6-7 metara. U 45. minuti dobio je žuti karton zbog grubog prekršaja.
Strijelci za Madriđane bili su Forlan u 13., Assunçao u 53. i Balde u 66. minuti, dok su za goste iz Gijona pogotke postigli Gimenez u 34. minuti iz penala i Luis Moran u 90. minuti.
Atleticu je ovo bila treća uzastopna pobjeda u prvenstvu, a na ljestvici je 11. s 23 boda. Sporting je na devetom mjestu s bodom više.
U posljednjoj utakmici dana Valencia je bila uvjerljiva protiv Villarreala slavivši 4-1. Valencia je upisala treću uzastopnu pobjedu, te prekinula niz ''žute podmornice'' koja je proteklih pet utakmica bila neporažena. Valencia drži treće mjesto na ljestvici, sada ima 38 bodova. Ispred nje su vodeća Barcelona s 46 i Real s 41 bodom. Villarreal je deseti s 23 boda.

Primera, 18. kolo (nedjelja):
Mallorca – Deportivo 2-0 (Suarez 46, Castro 53)
Malaga – Getafe 1-0 (Baha 84)
Almeria – Tenerife 1-1 (Piatti 67 / Lorite 2)
Racing Santander – Valladolid 1-1 (Canales Madrazo 60 / Pinillos 19 – ag)
Zaragoza – Xerez 0-0
Atletico - Sporting Gijon 3-2 (Forlan 13, Assuncao 53, Balde 66 / Gimenez 34 - 11 m, Moran 90)
Valencia - Villarreal 4-1 (Benega 6, Villa 28 - 11 m, 90, Silva 56 / Nilmar 61)