Komentari 3

Van Persie je najčešće zabijao, a Malbranque promašivao

1

Igrač koji je golgeterski najbolje koristio minute ovosezonskog izdanja Premiershipa je Van Persie koji je postigao 18 golova ove sezone, u prosjeku svakih 98.2 minute

Po završetku nogometne sezone engleski tabloid The Sun donosi najzanimljivije brojke jedne od najjačih liga svijeta - Premiershipa...

Nogometaš koji je golgeterski najbolje koristio minute ovosezonskog izdanja Premiershipa je Robin van Persie (Arsenal) koji je postigao 18 golova ove sezone, u prosjeku je svakih 98.2 minute matirao suparničke vratare. No, da bi se postigao pogodak dobro je u momčadi imati nekoga poput Leightona Bainesa (Everton) koji je nabacio loptu u šesnaesterac 249 puta u 38 utakmica sezone.

Najbolji asistent lige je veznjak Manchester Uniteda Nani. Portugalac je 14 puta asistirao za gol zbog čega je proglašen za igrača godine od svojih suigrača.

Najaktivniji obrambeni nogometaš je Ian Evatt iz Blackpoola, novog drugoligaša, koji je čak 430 puta "čistio" loptu iz svojih defanzivnih redova. Zločesti dečko engleskog nogometa Kevin Davies (Bolton), po sedmi put u osam sezona izabran je za najgrubljeg igrača sa čak 123 napravljena prekršaja iz kojih je zaradio 10 žutih kartona. Ako je Davies "grešnik", onda je veznjak Liverpoola Lucas Leiva "svetac" s obzirom na 111 čistih startova na suparničke igrače.

Nogometaš koji je pretrpio najviše prekršaja je Ashley Young (Aston Villa) koji je bio žrtva 96 puta. Darren Bent, također iz Aston Ville, nogometaš je koji najviše puta požurio u prazan prostor protivničke obrane, budući da je čak 67 puta ostao uhvaćen u zaleđu, što je 20 puta više od idućeg na ljestvici, Boltonovog Petera Odemwingieja.

I za kraj najneučinkovitiji igrač je ofenzivni veznjak Fulhama, Steed Malbranque, koji je u 34 nastupa 44 puta pucao prema suparničkim vratima, a pritom ostao s nulom na kontu pogodaka.