Komentari 48

VIDEO Kaos u Puli! Istrani srušili Goricu s čudesnim Majkićem i unijeli nered na ljestvicu HNL-a

4

Puljani su preživjeli totalnu ofenzivu Goričana u drugom poluvremenu i pobjedom 1-0 zadržali šanse za plasman u kvalifikacije Konferencijske lige. Gorica i Šibenik nastavljaju mrtvu trku za ostanak

Istra je pobijedila Goricu 1-0 u drugoj subotnjoj utakmici 34. kola HNL-a koja je završila u 103. minuti nakon rijetko viđenog VAR cirkusa u šesnaestercu gostiju.

POGLEDAJTE SAŽETAK:

Ivan Bebek sudio je u 96. minuti penal za goste nakon što je igrač Istre Abdallahi Mahmoud promašio škarice, a Slavko Bralić natrčao i pao, sugerirajući da ga je pogodio u glavu. No javili su se iz VAR sobe riječkom sucu da pogleda tu situaciju i on je vidio da faula nema.

Statistika utakmice Istra - Gorica:

Umjesto penala dosudio je indirekt za Goricu zbog opasne igre, a u nastavku akcije nakon šest minuta pauze Jurica Pršir pogodio je prečku. Istra je tako sačuvala pobjedu koju joj je donio Ante Erceg prvim golom po povratku nakon suspenzije, bilo je to iz penala u 33. minuti. Čudesan je u momčadi Gonzala Garcíje bio golman Lovro Majkić s čak osam obrana, od čega šest na udarce unutar šesnaesterca!

Istra se pobjedom primaknula samo na bod od četvrtoplasiranog Osijeka koji je ranije izgubio kod Hajduka 3-0 i tako pitanje kluba koji će se plasirati u Europu ostavila sasvim otvorenim. U igri su i Varaždin (utakmica manje) i Slaven Belupo koji imaju tri boda manje od zeleno-žutih.

Pula: NK Istra 1961 i HNK Gorica sastali se u 34. kolu Prve HNL

Kakav je raspored u završnici prvenstva?

Osijek će u idućem kolu gostovati kod Šibenika (petak, 18.10) pa dočekati Rijeku na oproštaju od Gradskog vrta, Istra gostuje kod rasterećene Lokomotive (21. svibnja, 17 sati) pa dočekuje Slaven Belupo. Varaždinci nakon domaće utakmice protiv Rijeke (nedjelja, 17 sati) gostuju kod Gorice pa dočekuju Lokomotivu, a Slaven će prije Pule dočekati Hajduk.

Što se borbe za ostanak tiče, Gorica i dalje ima dva boda više od Šibenika i bolji međusobni omjer. Momčad Željka Sopića ima domaću utakmicu protiv Varaždina (20. svibnja) pa gostovanje na Maksimiru, dok Šibenčani u nedjelju idu u Zagreb, čekaju Osijek pa gostuju kod Hajduka, s kojim će prije toga igrati finale Kupa u Rijeci.