Komentari 8

Varaždin i Istra 1961 remizirali: Ostali na začelju ispred Lokosa

Nakon odigranog susreta, Varaždin je ostao na osmom mjestu, a Istra na devetom. Ovaj rezultat najviše je obradovao Lokomotivu koja ima tri boda manje od Varaždinaca, a dva boda manje od Istre

U posljednjem susretu 31. kola Prve HNL, važnoj utakmici za ostanak u ligi, Varaždin i Istra 1961 su odigrali 1-1.

POGLEDAJTE VIDEO: Istra 1961

01:07

Gosti su poveli u 18. minuti golom Japanca Taichija Hare, a izjednačio je Ivan Posavec u 34. minuti. Domaćin je od 83. minute igrao bez isključenog Guera Djoua.

Varaždin je ostao na osmom mjestu, a Istra na devetom. Ovaj rezultat sasvim sigurno, najviše je obradovao "fenjeraša" Lokomotivu koja ima tri boda manje od Varaždinaca, a dva boda manje od Istre.

Rijeka preskočila Goricu! Tomić nanizao šest pobjeda zaredom

Gosti su već u devetoj minuti imali odličnu priliku. Gržan je pobjegao po lijevoj strani, ubacio u peterac, ali je Navarro zakasnio na loptu.

Bolju igru Istra je okrunila vodstvom u 18. minuti, a pogodak je postiogao japanski napadač Taichi Hara. Slavko Blagojević je ubacio, a Hara glavom zabio za 1-0.

Varaždin i Istra 1961 susreli se u 31. kolu Prve HNL

Varaždin je izjednačio iz prve prilike na utakmici. Đurasek je odlično pronašao usamljenog Memiju na desnoj strani, a ovaj je poslao oštru prizemnu loptu koju je Posavec pospremio u mrežu.

U 53. minuti ponovo je zaprijetila gostujuća momčad, no važadinska obrana je loptu izbacila u korner.

Domaćin je veliku priliku imao u 77. minuti, no Benko je pucao preko gola. Samo pet minuta kasnije Varaždin je ostao s igračem manje nakon što je Guera Djou dobio drugi žuti karton.

Gosti su u završnici pokušali iskoristiti igrača više, ali više nije bilo promjene rezultata.

Dinamo vodi na ljestvici sa 71 bodom, četiri više od Osijeka, a "Modri" imaju i utakmicu manje.

Gorica je treća sa 53 boda, a Rijeka na četvrtom mjestu ima 52 boda. Hajduk je peti sa 44 boda i utakmicom manje.

Posljednja tri mjesta drže Varaždin (26), Istra 1961 (25) i Lokomotiva (23).