Vekić u meču nije izgubila servis i tako slomila treću nositeljicu

Hrvatska tenisačica je slavila protiv druge nositeljice turnira u Berlinu i treće tenisačice na svijetu preokretom (6-7(1), 6-3, 6-4). U četvrtfinalu će Vekić igrati protiv Ruskinje Eline Avanesjan, 81. tenisačice na svijetu

Hrvatska tenisačica Donna Vekić ostvarila je veliku pobjedu u drugom kolu travnatog WTA 500 turnira u Berlinu gdje je pobijedila aktualnu wimbledonsku pobjednicu, Kazahstanku Jelenu Ribakinu.

Do pobjede protiv druge nositeljice turnira u Berlinu i treće tenisačice na svijetu Vekić je došla preokretom te je slavila 6-7(1), 6-3, 6-4. U cijelom meču Vekić ni jednom nije izgubila svoj servis, a pritom je spasila dvije break lopte. S druge strane, napravila je dva breaka, od sedam prilika, po jedan u drugom i trećem setu.

Rothesay Open 2023 - Day One - Nottingham Tennis Centre

U prvom setu svaka je tenisačica čvrsto držala svoj servis i izjednačena je borba trajala do tie-breaka. U njemu je Ribakina bila puno bolja te je ispustila samo jedan poen. Izgubljeni tie-break uopće nije loše utjecao na hrvatsku tenisačicu koja je dobila drugi set i time započela veliki preokret. Kod 2-2 je nanizala tri gema čime je slomila kazahstansku tenisačicu u tom dijelu igre. Na tom tragu, vrlo uvjerljivo, Vekić je odigrala i treći set.

Vekić je tom prilikom niz napravila kod 2-3. Pobjegla je na 5-3 uz break prednosti te je kod 5-4 sigurno odservirala za pobjedu i plasman među osam najboljih. U četvrtfinalu će Vekić igrati protiv Ruskinje Eline Avanesjan, 81. tenisačice na svijetu. U drugom kolu Avanesjan je pobijedila Anu Blinkovu 1-6, 6-3, 6-2.