Veliki preokret Cibone, Zadar teško do pobjede, Split uvjerljiv

Košarkaši Zadra, Splita i Cibone, vodeći sastavi hrvatskog prvenstva, upisali su nove pobjede te su slavili u susretima 14. kola, s tim da su Zadar i Cibona dosta teško upisali pobjede.

Zadar je u Sinju svladao Alkar 84-70 (18-17, 17-21, 21-11, 28-21) premda je samo četiri minute prije kraja rezultat bio 68-68. U završnici su Zadrani žestoko stisnuli i na kraju uvjerljivo pobijedili.

Luka Božić jedini u povijesti ABA lige ima dva triple-doublea, a sad ganja i vlastiti rekord

Najzaslužniji za novi uspjeh Zadra bili su Dario Drežnjak s 21 košem te Luka Božić koji je uz 14 koševa imao šest asistencija i sedam skokova. Prvo ime domaćeg sastava bio je Andrija Blatančić s 26 koševa.

Veliki preokret Cibone

Cibona je u gostima bila bolja od DepoLink Škrljeva 85-78 (19-25, 14-24, 27-14, 15-15). Velikih 16 koševa zaostatka imala je Cibona na poluvremenu, ali je u nastavku okrenula rezultat u svoju korist.

Čarolija ne staje, Cibona u BiH srušila drugu momčad ABA lige!

Do pobjede su Cibonu vodili Ivan Perasović s 23 i Aleksandar Aranitović s 21 košem. Prvi je imao i sedam skokova, a potonji pet. U poraženom sastavu najbolji je bio Karlo Uljarević koji je ubacio 28 koševa.

Split uvjerljiv

Split je na domaćem parketu pobijedio Dubrovnik 91-77 (27-22, 21-21, 22-19, 21-15). Prvi strijelac Splićana bio je James Funderburk s 18 koševa, a imao je i šest skokova. Mate Kalajžić je ubacio 16 koševa uz devet asistencija i sedam skokova. Kod Dubrovnika je najbolji bio Petar Dubelj s 21 košem.

Ranije tijekom srijede novu su uvjerljivu pobjedu upisali košarkaši Dinama koji su kao gosti svladali Bosco 96-72 (19-12, 28-12, 23-22, 26-26). Utakmica je odlučena već nakon prvog poluvremena kada je Dinamo imao prednost od 23 poena razlike (47-24). S 21 poenom prvi strijelac Dinama bio je Ivan Vučić, a tome je dodao sedam asistencija i šest skokova. Po 14 poena su ubacili Mislav Brzoja i Filip Kraljević. Najbolji u redovima Bosca bio je Matej Akrap koji je uz 15 koševa ostvario i devet skokova.

Napetiji je bio susret Zaboka i Dubrave u kojem su gosti slavili 96-81 (21-24, 22-21, 30-16, 23-20). Dubrava je napravila razliku u trećoj dionici koju je dobila 30-16. U pobjedničkom sastavu Kenan Karahodžić je ubacio 30 koševa, a tome je dodao i sedam skokova. Toni Ročak je postigao 22 poena uz 11 skokova. Kod domaćina je najbolji bio Antonio Črnjević s 13 poena i pet skokova.

Na vrhu ljestvice je Zadar s omjerom 13-1, dok Split i Cibona imaju po 12-2. Dinamo je sada na deset pobjeda i četiri poraza. Slijede Cedevita Junior s omjerom 8-5 te Dubrovnik sa 7-7.