Komentari 121

Vida postao golgeter, a Čačić odahnuo: Uh, lakše se diše...

9

Domagoj je zabio dva gola i vodio Dinamo do 3-1 pobjede nad Istrom u 14. kolu HNL-a. Tri boda donose mir nakon poraza od Zadra. Na redu je Pariz i Liga prvaka

Do kraja utakmice ostalo je pet minuta, a Domagoj Vida imao je jedinstvenu priliku karijere. Nanizao je nekoliko igrača, prošao golmana i imao prazan gol za hat-trick, ali je promašio.

- Šteta što nije ušla, hat-trick bi mi baš dobro ‘legao’. Ali nema veze, važno je da smo dobili - rekao je Domagoj.

Ipak je on branič, a ne napadač, ali je večeras u Maksimiru svejedno zabio dva gola i vodio Dinamo do 3-1 pobjede nad Istrom u 14. kolu HNL-a.

- Volio bih izazvati potres u Maksimiru, napast ćemo ih - rekao je uoči utakmice trener gostiju Pamić.

No, Istra je bila sramotno loša. Zabili su gol u 33. minuti za smanjenje vodstva 2-1 (Roce 33'), ali to je bio jedan od dva udarca prema Kelavinom golu na cijeloj utakmici.

Uh, lakše se diše, odahnuo je Čačić

Ante Čačić najavio je da mu je ova utakmica važnija od PSG-a, znao je da 'visi' i da je pobjeda nasušno potrebna. Tako se i postavio, na teren je poslao najjače snage, a njegova momčad je već nakon 23 minute vodila 2-0 pred 500-tinjak gledatelja. Vida je zabio nakon gužve i kornera, a Sammir prekrasnim udarcem 'iz prve' s 20-ak metara, 11. u prvenstvu ove sezone.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, Sammira je ostavio na klupi, a Vida je u 56. nakon skraćenog kornera iz gužve zabio svoj drugi gol.

- Uh, lakše se diše, odahnuo je Ante Čačić:

- Nažalost, kriza je svuda oko nas, ali u našoj svlačionici je nema - rekao je Dinamov trener.

Vida je ove sezone zabio četiri gola u prvenstvu i šest ukupno.

- Dok sam igrao u Osijeku, jedanput sam zabio dva gola Interu. Ovo mi je drugi put u karijeri da sam dvostruki strijelac - kazao je Vida.

Ove sezone Istra je u 15 utakmica samo u tri navrata primila više od jednog gola, ali 3. obrana lige danas se nije proslavila. Maksimir je za njih 'začaran' i tu redovito loše prolaze.

S druge strane, Dinamo je pobjedom 'kupio' mir nakon velikog šoka i ispadanja u Kupu od Zadra. Na redu je Pariz i nova utakmica Lige prvaka.