Komentari 4

VIDEO Ajax opet kiksao, Šutalo u 95. zaboravio čuvati igrača

Borna Sosa i Jakovi Medić nisu nastupili. Šutalo je odigrao cijeli susret i imao je pogrešku duboko u sudačkoj nadoknadi iz koje je NEC izjednačio. Za Feyenoord je dobar dio utakmice igrao Luka Ivanušec

Daleko teže nego što se očekivalo aktualni nizozemski prvak Feyenoord je u susretu 22. kola Eredivisie pobijedio RKC Waalwijk 1-0.

Gosti su od 35. minute igrali s igračem manje nakon što im je isključen vratar Etienne Vaessen zbog igranja rukom izvan svog šesnaesterca.

Waalwijk se odlično branio sve do 85. minute kada je Mats Wieffer zabio za pobjedu Feyenoorda. Luka Ivanušec je za domaći sastav igrao do 78. minute.

Ajax je još jednom razočarao svoje navijače odigravši 2-2 protiv NEC-a.

"Kopljanici" su imali 1-0 i 2-1, ali nisu izdržali.

Poveli su u sedmoj minuti golom Briana Brobbeyja. Izjednačio je Jorrel Hato pogodivši u 61. minuti vlastitu mrežu, a Carlos Forbs je u 79. minuti doveo Ajax u novu prednost. Bod gostima donio je Rober golom u petoj minuti sudačke nadoknade kada je pogriješio hrvatski reprezentativni stoper Joško Šutalo. Pustio je suparničkog igrača, nije ga čuvao i on je zabio za konačnih 2-2.

Bio je to već četvrti susret Ajax u nizu bez pobjede. Šutalo je odigrao cijeli susret za Ajax, dok Borna Sosa i Jakov Medić nisu nastupili.

Na ljestvici vodi PSV koji je u petak pobijedio Heracles sa 2-0.

Momčad iz Eindhovena ima 62 boda, Feyenoord je drugi s 10 bodova manje, dok Twente na trećem mjestu ima 44 boda. Ajax je peti sa 36 bodova.