Komentari 8

VIDEO Barca deklasirala Getafe i skočila odmah iza Real Madrida

Katalonci su sada samo pet bodova iza najvećeg rivala i pitanje ovogodišnjeg prvaka je daleko od riješenog

Nogometaši Barcelone svladali su kao domaćini Getafe s 4-0 (1-0) u prvoj utakmici subotnjeg programa 26. kola španjolskog prvenstva i nakon dugo vremena su ponovno došli na drugo mjesto.

Barcelona je svoju nadmoć na Olimpijskom stadionu, gdje igra svoje domaće utakmice u ovoj sezoni, okrunila prvi put u 20. minuti, kad je Raphinha zatresao mrežu gostiju iz madridskog predgrađa. Joao Felix je u 53. minuti povećao prednost Katalonaca, a Frenkie de Jong je u 61. minuti pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Fermin Lopez u drugoj minuti dodatka.

Barcelona je u 26 nastupa skupila 57 bodova i došla na pet bodova od vodećeg Real Madrida koji ima utakmicu manje. Na trećem mjestu je Girona s 56 bodova i također utakmicom manje od Barcelone. Getafe je s 34 boda na desetoj poziciji.