Dinamo srušio Rostov u Sloveniji: Briljirao Majer, igrali Duje Čop, Daniel Štefulj i Amer Gojak | 24sata

Komentari 50

VIDEO Dinamo srušio Rostov za kraj priprema u Sloveniji! Majer briljirao, Menalo dao sjajan gol

Nastavlja se dominacija Dinama na pripremama! 'Plavi' su u nedjelju s 2-1 pobijedili ruskog prvoligaša Rostov u prijateljskoj utakmici pa tako slovenske pripreme završili sa stopostotnim učinkom - četiri pobjede u isto toliko utakmica.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo u Sloveniji

Dinamo u Sloveniji VIDEO

Dinamo je poveo rano, već u 9. minuti. Majer se sjajno sjurio po sredini, navukao protivničke igrače na sebe pa stvorio višak za Menala. Napadač 'modrih' primio je loptu na lijevom krilu pa unutar šesnaesterca sjajno naciljao suprotni kut.

Momčad Damira Krznara u 20. minuti je imala 2-0 i činilo se da će to biti jedno fino punjenje ruskog suparnika. Opet je Majer sve zakuhao i nakon osvojene lopte odlično proigrao Menala, koji je odapeo iz slične pozicije kao kod prvog gola, no ruski golman je obranio udarac.

Na odbijenu loptu natrčao je Petar Stojanović i pospremio ju u mrežu. Dinamo je igrao dobro većinu susreta i na trenutke stvorio nove šanse, no Rusi su uspjeli stići do smanjenja.

Strijelac je u 65. minuti na ubačaj Suhomlinova bio Hashimoto.

POGLEDAJTE UTAKMICU:

Dinamo je izašao u jakom sastavu, igrali su Lauritsen, Perić, Franjić, Majer, Kastrati, Stojanović, Mišić..., a priliku na današnjoj prijateljskoj utakmici od prve minute dobili su Duje Čop, Daniel Štefulj i Luka Menalo dok je u nastavku ušao i Amer Gojak

Inače, na pripremama su trener Damir Krznar i njegovi suradnici imali na raspolaganju ukupno 32 igrača, bez prvotimaca koji su odrađivali reprezentativne obveze. To su Arijan Ademi, Stefan Ristovski, Mario Gavranović, Dominik Livaković, Bruno Petković, Mislav Oršić, Luka Ivanušec i Joško Gvardiol (u odlasku).

Plavi su odradili više od 15 treninga i četiri prijateljske utakmice u kojima su imali stopostotan učinak.

Dinamo se nakon pobjede vraća u Zagreb gdje nastavlja s pripremama za utakmicu drugog pretkola Lige prvaka protiv islandskog Valura 7. srpnja na Maksimiru.