Komentari 4

VIDEO Dinamovac na posudbi u Gorici potopio Varaždin, sjajna minijatura i gol Jurice Pršira

VARAŽDIN - GORICA 2-4 Rajko Vidović debitirao je u 1. HNL i na klupi Gorice pobjedom. Za goste su zabili Rukavina (25'), Mitrović (27'), Pršir (78') i Jurić (80'), a za domaće Belcar (42') i Drožđek (90+1')...

Šok terapija je uspjela. U reprezentativnoj stanci Gorica je dobila novog trenera. Dinka Jeličića zamijenio je Rajko Vidović (49). Kum Sergeja Jakirovića, stratega Dinama, uspio je razbuditi turopoljski klub. Gorica je u sklopu 28. kola SuperSport HNL-a pobijedila u gostima Varaždin 4-2.

Gorica je pobijedila prvi put nakon 25. veljače i domaćeg slavlja nad Slaven Belupom (1-0). Nije u Varaždinu krenulo idealno. Već u 21. minuti zbog ozljede je morao izaći kapetan Filip Mrzljak. Iskusnog veznjaka zamijenio je Makedonac Andrej Lazarov, koji je u prvom dijelu sezone nosio dres Rudeša.

U 25. minuti Goricu je u vodstvo doveo Gabriel Rukavina. Mladi krilni napadač u turopoljski klub došao je ove zime na posudbu iz zagrebačkog Dinama. Bio mu je to prvi gol u elitnom rangu hrvatskog nogometa.

Dvije minute kasnije povisio je Josip Mitrović. Sve je napravio Rukavina, koji je probio po lijevoj strani, ubacio je u sredinu, gdje je Tim Matavž loše zahvatio loptu, ali ona je nekako došla do druge stative..., a to je iskoristio Mitrović.

Varaždin:  Utakmica 28. kola HNL-a Varaždin - Gorica

U 42. minuti smanjio je Leon Belcar. Silovito je opalio s ruba 16 metara, a Ivan Banić bio je potpuno nemoćan. Jurnuo je klub sa sjevera Hrvatske u drugom poluvremenu po izjednačenje, ali nije išlo.

Turopoljci su susret prelomili u zadnjih 10-ak minuta. U 78. minuti prekrasan gol postigao je Jurica Pršir. Dvojicu igrača sjajnim minijaturama poslao je na stražnjicu pa pospremio loptu pokraj nemoćnog golmana Olivera Zelenike.

Dvije minute kasnije zabio je Ante Matej Jurić. Fenomenalnu loptu u prostor dao mu je Pršir, a Jurić se sjurio ka golu, činilo se u jednom trenutku da je otišao previše ukoso, ali sjajno se snašao, još bolje opalio, a lopta je Zeleniki prošla kroz noge...

Konačan rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade postigao je Domagoj Drožđek. Sjajno mu je loptu petom ostavio Tomislav Gudelj.