Komentari 9

VIDEO Grbić napravio veliki gaf i pogurao Liverpool prema vrhu

Liverpool je pobijedio fenjeraša Sheffield United 3-1 na Anfieldu uz sjajan gol Maca Allistera u 76. minuti. Vodeći gol zabio je Nunez nakon katastrofalne pogreške hrvatskog golmana pri ispucavanju

Utakmice izrazitog favorita protiv teškog autsajdera znaju nekad biti pune iznenađenja, a na svojoj su kuži to osjetili nogometaši Liverpoola koji su teškom mukom pobijedili fenjeraša Sheffield United 3-1 na Anfieldu u 31. kolu Premiershipa. Prste je u tome imao i povremeni hrvatski reprezentativac Ivo Grbić koji je na zimu stigao u engleski klub.

Veliku pogrešku Ive Grbića pogledajte OVDJE.

Iako su "redsi" od početka zagospodarili terenom i imali posjed lopte veći od 80 posto, gol su zabili tek nakon velike pogreške hrvatskog golmana u 17. minuti. Prilikom ispucavanja u svom šesnaestercu Grbić je pogodio Darwina Nuneza koji je postavio nogu i lopta se potom odbila u gol na opće veselje navijača "redsa". Imao je Ivo i dobrih rola, obranio šest udaraca, ali ovaj mu gol itekako ide na dušu.

Izjednačujući gol Sheffielda pogledajte OVDJE.

Premier League - Liverpool v Sheffield United

Nije Liverpool uspio otići na osjetnu prednost do odmora, a kad je u 58. minuti jednu pravu akciju složio Sheffield i zabio autogolom Conora Bradleyja nakon ubačaja s desne strane, Anfieldom se prolomio muk. Jürgen Klopp napravio je potom četiri izmjene i probao razbuditi momčad, a spasio ga je Alexis Mac Allister prekrasnim udarcem iz daljine za novo vodstvo 2-1 u 76. minuti.

Krasan gol Maca Allistera za vodstvo Liverpoola pogledajte OVDJE.

Svaku nadu u bilo kakav šok ubio je Cody Gakpo, jedan od igrača s klupe, udarcem glavom u 90. minuti. Liverpool je osam kola prije kraja zasjeo na čelo ljestvice s dva boda više od Arsenala, tri više od Manchester Cityja. Sheffield je zakucan za dno, sedam bodova dijeli ga od spasa i šanse za ostanak sveo je na teoriju.