Komentari 5

VIDEO Čarobnjak Leo Messi opet spašava novi klub: Pogledajte spektakularan gol u rašlje...

Messi efekt polako se osjeti na svim razinama kluba. U četiri utakmice utrpao je sedam golova i jednom asistirao. Nova era preko bare tek je počela

U njegovim omalenim nogama krije se još pozamašna količina nogometne magije koju bi još barem nekoliko godina mogao posipati europskih travnjacima, ali u 36. godini života odlučio se maknuti sa svjetla pozornice vrhunskog nogometa i glavnu ulogu prepustiti drugima. No, i dalje svi pričaju o njemu i njegovim maestralnim potezima. A posljednji, kojim je spasio svoj klub, vidjeli smo noćas.

Evo što Ronaldo i Messi jedu 01:29

Inter Miami je nakon velikog preokreta slavio protiv Dallasa nakon jedanaesteraca (5-4) i plasirao se u četvrtfinale Leagues Cupa, natjecanja u kojem sudjeluju klubovi iz MLS-a i meksičkog prvenstva, a naravno, prvo ime susreta bio je čudesni Leo Messi (36). Na kojem god kontinentu igrao, Leo će biti svoj. Briljantan i genijalan.

MLS: Leagues Cup-Inter Miami CF at FC Dallas

Argentinac je svoju momčad doveo u vodstvo u 6. minuti na asistenciju Jordija Albe, spone koja je Barceloni donijela brdo trofeja. No, uslijedio je preokret Dallasa. Quignon i Kamundo zabili su za preokret u prvom dijelu, a u 63. minuti Velasco je povisio na 3-1. Cremaschi je dvije minute kasnije smanjio na 3-2, no u 68. minuti Dallas autogolom Taylora opet povisuje na dva gola prednosti.

Uslijedila je dramatična završnica. Gol nade Interu je dao Farfan koji je zabio autogol u 80. minuti, a u 85. ukazao se argentinski čarobnjak novom majstorijom. Namjestio je loptu na dvadesetak metara od gola i čarobnom ljevicom spektakularno pogodio desne rašlje za 4-4. Odveo je utakmice u raspucavanje gdje je također bio precizan, a tamo je njegova momčad bila sretnije ruke i plasirala se u četvrtfinale.

Prekrasan gol iz slobodnjaka pogledajte OVDJE

Leo Messi nedavno je potpisao za Inter Miami, gdje će godišnje zarađivati 100 milijuna dolara. To je novac koji mu Barcelona nije mogla niti približno ponuditi, ali zasitio se stresa, pritiska i pozornosti kojeg donosi vrhunski europski nogomet pa se odlučio pod stare dane skrasiti u SAD-u, igrati uz manji napor i živjeti svoj američki san.

Naravno, društvene mreže njegovog novog kluba odmah su eksplodirale, prodaja dresova i klupskih suvenira radi punom parom, a i sam nogomet među američkim pukom poprima sve veći interes. A već se polako isplaćuje njegov dolazak. Što u marketinškom, ali i rezultatskom smislu. Messi efekt polako se osjeti na svim razinama kluba. U četiri utakmice utrpao je sedam golova i jednom asistirao. Nova era preko bare tek je počela.