Komentari 36

Pogledajte kako su dinamovci prosuli veliku prednost u Pragu

Dinamo je u Prag došao braniti prednost 3-1 iz prve utakmice, a panika je zavladala već u prvim minutama, Česi su na krilima navijača brzo sustigli minus i slavili 4-1

Da mene pitate, ja bih tražio brzi gol, to je logično razmišljanje. Očekujem da će uz pomoć punog stadiona tako biti, rekao je Sergej Jakirović dan uoči utakmice Sparte i Dinama na pitanje kakvu igru češkog prvaka očekuje.

POGLEDAJTE VIDEO: Boysi na treningu u utorak

Bad Blue Boysi dali podršku nogometašima Dinama 01:41

I kao da to nije bilo dovoljno upozorenje, baš se tako i odvilo. Sparta je u 20-ak minuta anulirala minus iz prve utakmice play-offa Europske lige u Zagrebu.

Zbunjenost Dinamove obrane već u drugoj minuti iskoristio je Slovak Lukaš Haraslin i nečuvan pogodio s 11-12 metara u surpotni kut. Dinamo je pokušao odgovoriti, Petković je zabio, ali nakon zaleđa, a u 24. je stigao novi hladan tuš.

Korner Finca Kaana Kairinena iskoristio je Danac Asger Sörensen i glavom pogodio pokraj neodlučnog Ivana Nevistića, koji je izašao s gola pa se krenuo vraćati.

Uzvratni susret Sparte Prag i Dinama u play-offu UEFA Europske lige

I kao da to nije bio dovoljan alarm za hrvatskog prvaka, u nastavku nije došlo do značajnije promjene na terenu. Robert Ljubičić promašio je čisti zicer početkom drugog dijela, a onda je Filip Panak izbjegao zaleđe u 67. i postavio nevjerojatnih 3-0.

Nije tu bio kraj drami jer je Martin Baturina nakon dubinske lopte opet odlično raspoloženog Petkovića napravio slalom kroz obranu Sparte i zabio za 3-1.

Na Dinamovu žalost, novog gola u mreži domaćina nije bilo, već je Victor Olatunji u 87. pobjegao Bošku Šutalu koji je na poluvremenu zamijenio Moharramija i zakucao u bliži kut za 4-1 i kraj priče.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.