Komentari 13

VIDEO Kaos u Zenici: Potukli se na tribinama, Milošević odlazi?

3

Milošević je u pet utakmica na klupi BiH izgubio u njih četiri, uz pobjedu od 2-0 protiv Lihtenštajna. Osim poraza od Ukrajine, 'zmajevima' je teško pao i poraz od 4-1 protiv Luksemburga u kvalifikacijama za Euro

Bosanskohercegovačkoj reprezentaciji smiješio se prolaz u finale dodatnih kvalifikacija za Euro u Njemačkoj, ali je nakon dramatične završnice i dva primljena gola izgubila 2-1 od Ukrajine i time ponovno ostala praznih ruku. Savo Milošević (50) preuzeo je klupu 'zmajeva' u rujnu prošle godine s ciljem da izbori Euro s reprezentacijom. S obzirom na to da taj cilj nije ispunjen, upitno je hoće li Milošević ostati na klupi reprezentacije. Toga je on i sam svjestan.

Euro 2024 Qualifier - Play-Off - Bosnia and Herzegovina v Ukraine

- Ne ovisi o meni hoću li ostati. Postoji milijun stvari koje se mogu dogoditi. S obzirom na rezultat, vi ste svjesni kako je to jako teška i komplicirana priča. Želim li ostati? Plan je bio da pobijedimo i da igramo finale, ali sada se to sve mijenja - iskreno je komentirao nakon utakmice s Ukrajinom.

Visoke su tenzije bile na stadionu Bilino polje, nakon utakmice došlo je do naguravanja i tučnjava dijela navijača na sjevernoj tribini, ali policija je sve brzo stavila pod kontrolu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Navijači BiH ogorčeni: Imamo ugrađeni gubitnički mentalitet. Repka nam je nivou San Marina
BiH se istu večer približila EU i izgubila Euro. Mediji u šoku: 'Sve je bilo savršeno, a onda...'

Milošević je u pet utakmica na klupi BiH izgubio u njih četiri, uz pobjedu od 2-0 protiv Lihtenštajna, inače 203. reprezentacije svijeta. Osim poraza od Ukrajine, 'zmajevima' je teško pao i poraz od 4-1 protiv Luksemburga u kvalifikacijama za Euro.

Prije Miloševića na funkciji izbornika BiH bio je Meho Kodro, koji se na klupi zadržao tek 48 dana. Prije njega četiri je utakmice vodio Faruk Hadžibegić.