VIDEO LeBron odigrao čudesno protiv Darija Šarića i Warriorsa

3

LeBron James najstariji je igrač NBA lige s 39 godina, ali 'Kralj' ni u 21. sezoni ne planira usporiti, pa je tako protiv starih rivala Warriorsa odigrao utakmicu kakva nije viđena 56 godina

U noći sa subote na nedjelju nije nedostajalo uzbuđenja u NBA ligi. Odigrano je devet utakmica, od kojih je najbolja bila ona između Los Angeles Lakersa i Golden State Warriorsa.

LeBron James (39) predvodio je Lakerse do pobjede od 145-144 nakon dva produžetka monstruoznim triple-doubleom od 36 koševa, 20 skokova i 12 asistencija. Iako je zagazio u 40. godinu života, LeBron je upravo odigrao utakmicu kakva nije viđena od Wilta Chamberlaina 1968. godine.

U dramatičnoj završnici drugog produžetka Curry je tricom donio Warriorsima vodstvo od 144-143 šest sekundi do kraja. Međutim, Green je napravio prekršaj sekundu do isteka vremena, a James je zabio oba slobodna bacanja za pobjedu.

Nestvarna Dončićeva utakmica! Slovenac je utrpao 73 koša i potukao brojne rekorde u NBA-u

Čini se kako je James najbolje izdanje ove sezone čuvao za stare znance, Warriorse, protiv kojih je igrao četiri uzastopna NBA finala od 2015. do 2018. godine.

Dario Šarić odigrao je tek 15 minuta u cijeloj utakmici i dva produžetka. Zabio je pet koševa uz četiri skoka i dvije asistencije. Warriorse je s 46 koševa i sedam asistencija predvodio Stephen Curry.

Novi Hrvat u NBA ligi! Karlo Matković odlazi u Pelicanse

Lakersi su na devetom mjestu zapada s 24 pobjede i 23 poraza, dok su Warriorsi na 12. mjestu uz omjer 19-24.