Komentari 11

VIDEO Leipzig ubacio 'šesticu' Herthi, Olmo zabio i asistirao

Dani Olmo ušao je u igru u 60. minuti, sedam minuta kasnije asistirao je Nkunkuu, a još toliko mu je trebalo da se i sam upiše u strijelce. Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu...

U posljednjoj utakmici 23. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je kao gost svladao berlinsku Herthu sa 6-1 (1-0).

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Henrichs (20), da bi početkom nastavka Jovetić (48) poravnao na 1-1 nakon što je njegov udarac pogodio blok hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola i promijenio smjer te postao neobranjiv za Gulascija.

Ipak, pobjedu RB Leipzigu s dva gola osigurao je Nkunku (64-11m, 67), prvo je pogodio iz kaznenog udarca kojega je i sam izborio, a zbog kojega je isključen Kempf, dok je drugi put zatresao mrežu na asistenciju bivšeg igrača Dinama Danija Olma.

VIDEO Krama potopio 'vukove' i donio preokret, pogledajte gol!

Upravo je Olmo (74) bio i strijelac za 4-1, a do kraja susreta u strijelce su se upisali Haidara (81) i Poulsen (88). Gvardiol je odigrao čitavu utakmicu za RB Leipzig.

Bundesliga - RB Leipzig v VfL Wolfsburg

Golove s utakmice pogledajte ovdje.

Ovom pobjedom RB Leipzig je skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 37 bodova, koliko imaju i peti Hoffenheim te šesti Freiburg, dok je Hertha 15. sa 23 boda.