Komentari 2

VIDEO Lyon u velikom derbiju uzeo važne bodove za spas časti

Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret. A Marseille je u prvim sekundama skoro zabio jedan od najbržih golova u povijesti. Harit je opalio s centra i zatresao stativu Lopesova gola

U derbiju 20. kola francuske Ligue 1 Lyon je pobijedio Marseille 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Bila je to prva pobjeda Lyona nakon dva uzastopna ligaška poraza, te prva pobjeda u posljednja četiri međusobna ogleda. S druge strane OM je upisao prvi poraz u Le Championnatu u posljednjih devet kola.

Harit s centra pogodio stativu

Gosti su mogli do vodstva već u prvim sekundama utakmice, kada je Amine Harit opalio s centra pogodivši stativu šokiranog Anthonyja Lopesa. Bio bi to sasvim sigurno jedan od najbrži golova u povijesti nogometa.

Lyon je poveo u 37. minuti golom Alexandrea Lacazettea koji je s poda u gužvi zabio za deseti gol ove sezone u prvenstvu. Lacazette je imao još dvije sjajne prilike u 43. minuti. U prvom pokušaju je pogodio stativu, a njegov drugi pokušaj je obranio Pau Lopez.

Ćaleta-Car igrao, Lovren nije ulazio

Najbliže izjednačenju gosti su bili u 79. minuti kada je Pierre-Emerick Aubameyang već svladao Anthonyja Lopesa, no loptu je s gol crte izbio Ainsley Maitland-Niles.

Hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli susret za Lyon, dok Dejan Lovren nije ulazio u igru. Lyon je trenutačno na 15. mjestu sa 19 bodova, tri više od zone ispadanja, dok je OM na osmoj poziciji sa 29 bodova.