Komentari 32

VIDEO Malo nogometa, malo - hrvanja. Barcelona se odlijepila od Reala, dva crvena u završnici

Barcelona je iskoristila kiks Reala i pobjedom nad Atleticom 1-0 odvojila se na tri boda prednosti na vrhu La Lige, a bizaran duel u završnici imali su Stefan Savić i Ferran Torres

Nogometaši Barcelone zabili su jedan gol što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu 1-0 na gostovanju kod Atletico Madrida u derbiju 16. kola španjolskog prvenstva.

Ousmane Dembele je u 22. minuti donio tri boda Barceloni, ali veliki dio posla kod tog gola obavio je Pedri koji se sjurio prema kaznenom prostoru kroz nekolicinu suparničkih igrača, proslijedio loptu prema Gaviju koji se dobro zagradio i dodao loptu francuskom napadaču, a ovaj preciznim udarcem pogodio donji desni kut Atleticovih vrata.

Gol Dembelea Atleticu pogledajte OVDJE.

Camp Nou, stadion Barcelone 01:57

U prvom poluvremenu je Atletico prijetio u više navrata, ali su njihovi udarci u izglednim situacijama ili bili neprecizni, ili su završili u bloku Barcelonine obrane.

Ousmane Dembele je u 62. minuti bio vrlo blizu drugom golu, ali je njegov šut djelomično blokiran pa je lopta pogodila vanjski dio stative. U 72. minuti se drugi put zatresla mreža domaće momčadi, ali je Ferran Torres bio u zaleđu.

LaLiga - Atletico Madrid v FC Barcelona

U drugoj minuti sučevog dodatka sudac Munuera Montero je pokazao crvene kartone Stefanu Saviću i Ferranu Torresu zbog kraćeg hrvačkog obračuna oko sredine igrališta, kad je lopta već bila daleko od njih.

Crvene kartone na kraju utakmice pogledajte OVDJE.

U petoj minuti dodatka Araujo je izbio loptu s gol-crte nakon udarca Antoinea Griezmann i tako onemogućio najopasniji pokušaj Atletica da dođe do izjednačenja.

Najbolja obrana LaLige je po 12. put u ovoj sezoni sačuvala svoju mrežu i tako je Barcelona došla do 13. pobjede te se sa 41 bodom izdvojila na vrhu ljestvice. Real Madrid je ostao na 38 bodova, a treći je Real Sociedad sa 32 boda. Na četvrto mjesto se probio Betis sa 28 bodova, a po bod manje imaju Atletico Madrid i Villarreal.