Komentari 20

VIDEO Martinelli zabio najbrži pogodak Liverpoolu u povijesti pa priredio majstoriju za Saku

Pet golova na derbiju. Ljepotica od utakmice. Arsenal je dva puta vodio, Liverpool se dva puta vraćao. No, 'topnici' su pokazali više i na koncu zasluženo slavili pa preskočili City na vrhu Premier lige

Deseto kolo Premier lige donijelo nam je veliki okršaj Arsenala i Liverpoola. 'Topnici' kao hit prvenstva i 'redsi' kao najveći flop trenutno zaigrali su u derbiju kola na Eimratesu, a utakmica je na koncu završila 3-2 za domaćina.

POGLEDAJTE VIDEO:

Liverpoolovi navijači u Parizu 03:43

Sukladno formi, Arsenal je poveo. Na radost svih domaćih navijača već u 1. minuti utakmice!

Munjevitu kontru odigrali su 'topnici', Saka je proigrao Odegaarda u sredini, a sjajni Norvežanin poslužio Gabriela Martinellija. Brazilac je izbio sam pred Alissona pa neobranjivo pogodio za vodstvo.

Premier League - Arsenal v Liverpool

VIDEO GOLA POGLEDAJTE OVDJE

Gol je pao nakon 58 sekundi utakmice što je najbrži pogodak Arsenala Liverpoolu u povijesti međusobnih dvoboja. Inače, najbrži gol Arsenala drži Robin van Persie, koji je u listopadu 2011. godine protiv Sunderlanda zabio nakon 29 sekundi.

Liverpool je uzvratio nakon otprilike pola sata. Igrala se 34. minuta kada je Gabriel, inače stoper kojeg je Dinamo proglasio nedovoljno talentiranim, napravio veliku grešku i poklonio pogodak gostima. Diaz je poslužio Nuneza, a golgeter 'redsa' poravnao rezultat.

VIDEO GOLA OVDJE

No, gosti nisu izdržali do kraja poluvremena. Poletni Arsenal ponovno je poveo nakon još jedne kontre pa brzom tranzicijom kaznio greške u petoj minuti dodatka prvog dijela. Martinelli je fantastično poljuljao Hendersona i Trenta pa majstorijom poslužio Saku na drugoj stativi.

Ipak, vratio se Liverpool odmah na početku drugog poluvremena kada su sjajnu akciju odigrali Jota i Firmino. Brazilski napadač našao se s lijeve strane pa sjajno pogodio i 'redsi' su se još jednom iskopali iz blata.

Arsenal nije odustajao i bio je odlučan u namjeri pobijediti, pod bilo koju cijenu. I kada je takav pristup nagrada uglavnom stigne. Igrala se 76. minuta kada je momčad Mikela Artete dobila priliku povesti iz kaznenog udarca i iskoristio ju je Saka, svojim drugim na utakmici.

Sukus derbija je da se Arsenal vratio na čelnu poziciju lige ispred Manchester Cityja dok Liverpool tone sve dublje. Trenutno je tek na desetom mjestu, a može pasti i niže.